Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnánk visszaállítani...

Hogyan tudnánk visszaállítani a kerítést újkori mivoltjára?

Figyelt kérdés

A kerítésünk befelé dől egy picit és anyától azt a feladatot kaptuk, hogy próbáljuk visszatenni az eredeti állapotára, tehát, hogy vízszintbe hozzuk.

Na de hát ez nem olyan könnyű, mint azt a makacs asszony elképzeli, nekünk le kell ásni kb. 70 cm-re a kerítés mellett (persze az árok felől), ez eddig egy résznél sikerült, de a kerítés meg sem moccan, na ezt ráhagytuk, mert, hogy ez nekünk lehetetlen mi ehhez nem értünk, na anya meglátta, hogy gépezünk és egyből elkezdett hisztizni, hogy ha nem mi akkor ő fogja kiásni, na erre meg is indultam és folytattam, újabb cölöp került ki és szint úgy nem mozdul, na most az tehát a kérdés most mit kezdjek vele???


2018. jún. 24. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen kerítés?
2018. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ilyen betoncölöpös meg fa közötte, nem tudom elmondani rendesen, mert tényleg közöm nincs az ilyen dolgokhoz, informatikus vagyok basszus xd
2018. jún. 24. 18:07
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát az még nem jelenti azt hogy máshoz már nem is kell értened. Mégis hogyan segíthetne itt bárki ha még a saját kerítésedről se tudsz leírást adni.
2018. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor sanszos, hogy sehogy. Bontás, újra beállítás.
2018. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Milyen införmatikus vagy, ha egy képet nem tudsz iderakni?
2018. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bamboochatheone ***** válasza:
Rakj fel egy képet!
2018. jún. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ki egy betoncölöpöt nem tud elképzelni kérem távozzék a kérdés alól!
2018. jún. 24. 20:21
 8/13 anonim ***** válasza:
"nem tudom elmondani rendesen" Na látod ez a baj. Mi meg adjunk pontos választ. Tanulj másik szakmát mert ha egy képet nem tudsz felrakni éhen fogsz halni.
2018. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ki egy betoncölöpöt nem tud elképzelni kérem távozzék a kérdés alól!"

Nem tudsz normálisan feltenni egy kérdéset, majd egy képet és még neked áll feljebb. T. Édesanyád előbbre lesz, felfogad valakit.

2018. jún. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez tipikus probléma, sok helyen előfordul.

Körbe kell ásni a kerítést, amennyire csak lehet.


Utána pl. egy lánc segítségével az utcafront felé meg kell húzni az egészet pl. egy gépjárművel. Ezt úgy célszerű csinálni, hogy a kerítés belső oldalára valamilyen falapot vagy használaton kívüli bútorlapot helyeztek, és a lánc majd azt veszi körül, azért hogy a terhelés jobban elosztódjék.


Két ember kell legalább ehhez, az egyik figyelje, hogy mennyit húzott a kocsi a kerítésen, a másik pedig legyen tapasztalt járművezető. Lehet u.is. hogy csak 5-10 cm-tert kell előre menni. A kuplungot csak lassan, nagyon óvatosan szabad felengedni.


Ha nagyon hosszú a kerítés, akkor ezt a folyamatot több helyen is meg kell csinálni.


Egyéb: Érdemes olyankor ezt megcsinálni, amikor csekély az utcaforgalom.

2018. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!