Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha a szomszéd felől a ház...

Ha a szomszéd felől a ház sarkát nem lehet hőszigetelni, mert ott a kapuja a saroknál, aminek beton oszlop a széle, mi a teendő?

Figyelt kérdés

15cm-es kőzetgyapot szigetelés menne a házra, majd arra vakolat.


Szomszéd felől a ház sarkánál van a szomszéd kapuja.

A kapu széle egy masszív beton oszlop. Nyílván nem fogja áthelyezni a szomszéd, mert akkor új kapu is kéne neki stb.


Ez csak a sarkot érinti.

A saroktól hátra felé 40cm az a terület amit nem lehet ott szigetelni.

Kb. 4m(fal magasság) x 40cm. Ez a terület ott kimarad.


Ilyenkor mi a teendő?


Belűről kell szigetelni azt a sarkot?


Arra gondoltam, hogy azt a 2 falat, ami a sarkot alkotja, belűről telibe leszigeteltetni.

Ilyet lehet?

Házon belül mivel jó szigetelést csinálni?

Én arra gondoltam, h 1,5-2cm-es hangszigetelő panelt rakatok arra a két falra ami a sarkot alkotja belűről, ami hő és hangszigetelő.


4mx40cm, ha egyébként az egész ház 15cm kőzetgyapottal be van szigetelve, egy elég nagy HŐHÍD.

Erre szeretnék valami megoldást.


Ki mit javasolna?


Nemtudom, h belül mivel szoktak, mivel jó szigetelni.


Köszi :)



2018. júl. 26. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szarjál rá.
2018. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Belül kőzetgyapot,elé gipszkarton fal .
2018. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Lényeg hogy megszűnjön a hőhíd. Szigeteld le azon a részen a betonoszlopot is, ahol nem akadályozza a kapunyitást. Ha már csak harmadakkora felülete érintkezik a szabad levegővel, kevésbé fogja elvinni a hőt tőled.
2018. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Az a rész elhanyagolható első körben szerintem.

Egyenlőre szigeteljétek be, amit lehet, aztán a sarok terület szigetelésének az igénye ha majd később felmerül, utólag is meg tudjátok oldani.


A lényeg, hogy a nagy része most is szigetelhető, és ez is nagy előny lesz majd a korábbiakhoz kepest.

2018. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Belső oldali hőszigetelésre találták ki a Multipor nevű anyagot. Annyiban tér el a hagyományos Ytong téglától, hogy jobban megtartja a hőszigetelő képességét ha átnedvesedik.

https://www.youtube.com/watch?v=2kkf8MhPzCY


Arról nincs információm, hogy a Multipor gyakorlatban mennyire vált be.


Én a párazáró fólia és kőzetgyapot kombinációra esküszöm, ami tetőtér beépítésnél általánosan használt.


Nekünk a telekhatáron álló téglafal okozott hőhidat.

Úgy oldottuk meg, hogy 5 centit kivéstünk a falból és feltöltöttük a rést EPS-el és PUR-habbal.

Ha tartó oszlopról lenne szó akkor én is inkább hőszigeteléssel burkolnám be amennyire lehetséges.


Lakóépületnél a belső oldali hőszigetelés képes megtréfálni, az EPS anyag például mögé penészedik, ha belső oldalra rakják és nem óvják meg a szoba párás levegőjétől. Nem a Héra falfestékre kell gondolni, hanem minimum fémgőzölt fóliára.

2018. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2021. jún. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!