Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthoni használatra, az...

Otthoni használatra, az alábbi kínai fűrészek közül melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Fuxtec, Stern, Hecht, Cross X Tools, Demon között morfondírozok, nincs annyi pénzem, hogy egy STIHL, vagy HUSQVARNA gépet vegyek magamnak.

Otthoni tűzifa aprításra, gallyazásra, kisebb fák kivágásához kellene.



2018. aug. 4. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

attól függ mennyit akarod használni, ha fél évente akarod 10 percig akkor jó lehet a kinai is

Ha viszonylag rendszeresen akor nem szabad a legolcsóbb kinait megvenni.

De nem érdemes a legdrágább profi fürészt sem, vannak olcsóbb de kompromisszumokkal teljesen használható nem kinai gyártmányok is!

2018. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem napi rendszrességgel használnám, csak ha szükséges.

Egy évben néhány alkalommal

2018. aug. 4. 11:49
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Ha féltankonként húsz perc pihenés oké, és belefér, hogy szerelgetni kell időnként, akkor kínai. Ha dolgozni szeretnél, akkor keress valami beváltabbat! A tűzifa szerintem nem az a műfaj, ahova kínait kellene venni. Ár/érték arányban gondolnék Fuxtec, Hecht fűrészekre minimum, de ha nem kell az erdőn szaladgálni vele, akkor mindent ver szerintem a Makita legnagyobb elektromosa (nem muszáj a csinosabb, kb nagy flex elrendezésűt venni, jó az oldalmotoros). Konkrét típusokról érdemes videókat nézni, lehetőleg fejhallgatóval és kritikusan.
2018. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elektromossal nem bajlódnék, benzinesben gondolkodom
2018. aug. 4. 23:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Nézz videókat szerintem :)
2018. aug. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szeptembertől akcióban 50 ért már kapsz kis Stihl-t, Husqvarna-t. Pont ilyen feladatokra valók ezek.

Ennyi pénzért adnak egy fuxtec-et vagy egy hech-et.

Szerinted melyik fogja tovább bírni?

20-30'000-es kinai meg nem fog összevágni neked egy téli tüzelőt hibátlanul.

Nyugodtan add hozzá bármelyik kínaihoz egy lánc és egy láncvezető árát. Mert a gyárilag mellé csomagolt semmire sem való.

Kétévente egy új karburátor, széteső markolat, olajszivattyú, kuplung, stb... Máris többet költöttél rá mint egy márkás gépre

2018. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pullan válasza:
30%
Cross X Tools nagyon jó választás otthoni munkára! Husqvarna belépő modelljeit én nem venném meg a 120-as 236-os nem valami megbízható konstrukció. Husqvarna normális hobbi gépe a 135-ös azt merem ajánlani. Kínai láncfűrész márkák közül csak ezt venném meg 19000 forintért már van ilyen és inkább ez mint a folyton valami bajjal küszködő fent említett belépő gépek .
2019. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
A CrossXtools tényleg nagyon jó. Az 52ccm-est kell megvenni a 45-ös vezetővel és egy kisebb erdőt is kivághatsz vele. Én rögtön lecseréltem a láncot minőségire de a gyári kínai is használható. Mi? Hogy fél tankonként pihenni kell vele? Ja, a fenét de nem ezt, a kezemnek sok nem pedig a gépnek mert 6 kiló! Napi szinten használom szezonálisan. Ezzel döntök, kuglizom most diófát, akácot, a husqvarnával pedig bontok mert kisebb, könnyebb, rugalmasabb vele mozogni az ágak között.
2019. nov. 29. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
30%
Cross X tools nekem bevàlt. Otthonra tökéletes
2020. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sőt egy nagyobb ős erdőt is.... vagy kettőt mindjárt.8-as nem tudom mit szedsz-de hagyd abba!
2020. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!