Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért hangos a villanymotor?

Miért hangos a villanymotor?

Figyelt kérdés
Papámnál találtam egy elég idős villanymotort, rajta egy köszörűkoronggal. Mit tudnék vele csinálni, hogy ne legyen ilyen hangos? Csapágycsere, vagy ezek régen mindig ilyen hangosak voltak?

#villanymotor #csapágy #hangos villanymotor
2018. aug. 7. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen motor? Milyen hangos? Melyik része hangos? Mioyen zaj jön ki belőle?
2018. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fantom83 ***** válasza:
100%

Ha korong nélkül is morog üres járatban,ill megrángatod a tengelyt jobbra-balra,előre-hátra,ha lötyög,kotyog,akkor csapágycserés.

(a csapágycserére nem szabad sajnálni a lét,mert a tekercselés horror áron van)

2018. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ez bakköszörű, akkor az állvány rezgéseiből is jöhet ez a zaj.

A csapágyhibáról meg már Fantom83 kielégítő választ adott.


Másrészt azért azt is tisztázni kéne, hogy mit értesz "hangos" alatt.


Aki életében először jár pl. egy esztergaműhelybe, mert korábban csak az íróasztal mellett ült, akkor az is hangos lesz neki, még a legtökéletesebb főorsó csapágyazás mellett is.

2018. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :) Gépésznek tanulok, szóval nem először hallok köszörűt. Sokat nem tudok mondani róla, mert épphogy csak ránéztem és bekapcsoltam, viszont nem bakköszörű. A napokban jobban átnézem.
2018. aug. 7. 21:19
 5/5 anonim ***** válasza:

A "bátor" öregek a '60~'70-s években előszeretettel raktak köszörűkorongot szénkefés motorra...amik 5~7ezret forogtak.

Tamám is.

Mikor szóltam neki anno,hogy veszélyes,az volt a válasz,hogy "nem állok elébe"


Nem lehet,hogy az is egy szénkefés,hagy fordulatú motor?

2018. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!