Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Polikarbonát tető mennyire jó...

Polikarbonát tető mennyire jó autóbeállóra?

Figyelt kérdés
Mivel nincs szabad garázs, gondoltam, egy kocsibeálló jó ötlet lenne védeni az autót. A ház egyik fele mellett lenne, és mivel van ott egy ablak, fény szempontjából jobb lenne a polikarbonát lemez tetőnek, mint a pala. Mennyire jó ez, úgy értem, mennyire védi az autót a napfénytől, illetve hogy bírja a jégesőt?

#autó #kocsibeálló #palatető #polikarbonát lemez
2018. aug. 15. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Sógoroméknak is olyan van. Jól bírja az időjárást csak picit hangos.

Ha nem zavaró akkor jó lesz az.

2018. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy hangos?
2018. aug. 15. 15:31
 3/8 veterán vas ***** válasza:
65%

Csak annyira hangos mint pl. a Lindab-tető. Viszont a lemez sokkal tovább bírja, mint a polikarbonát, és egy kicsivel esztétikusabb is.

/szerintem/

2018. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tökéletesen véd az UV sugaraktól, mivel az egyik fele UV védelemmel van kezelve, csak figyelni kell az összerakásnál, hogy az a fele kerüljön kifelé.

Nekünk a terasz van ezzel borítva és a legnagyobb napsütésben olyan az érzés, mintha egy fa alatt lennél.

Jégeső?

10 éve van ez a teraszon, kapott már jeget jócskán és nincs rajta sérülés. Igaz, azt nem tudom, hogy teniszlabda nagyságú jegekkel mi lenne, olyan még nem volt.

Hangos?

A miénk nem hangos. Erre mást nem tudok mondani.

Mi szeretjük.

2018. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Veterán vas, lehet, hogy igazad van, de ahogy írtam, előnyösebb lenne a fény miatt a polikarbonát.

2018. aug. 15. 16:28
 6/8 veterán vas ***** válasza:

Csak azért ajánlottam, mert nem zárt garázst írtál hanem csak kocsibeállót. (olyanra gondoltam ,aminek nincs oldala).

Egyik barátom hasonlót épített a ház mellé.A Lindab-tető fölső oldala harmonizált a ház tetejének a színével, és a belső oldalát pedig lekente fehérre. Szinte semmi "fényveszteség" nem volt.

2018. aug. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából ez is olyan, csak nálunk a házfal és egy melléképület fala között lesz, tehát lesz oldala, sőt, mögötte téglakerítés van, tehát hátulja is lesz, csak egy tető szükséges. Így majdnem zárt az egész, szóval némi fényre szükség lenne.
2018. aug. 15. 17:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes arra a célra, de legyen lejtése, hogy a hó lezúduljon.
2018. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!