Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy ilyen regi szoci szekrenyt...

Egy ilyen regi szoci szekrenyt szeretnek "felujitani"? Egy kis segitseg kellene!?

Figyelt kérdés

Szoval van egy ilyen 2 ajtos nagy, nehez "szoci" fenyes, sotetbarna szekrenyunk, meg kulccsal zarodott, de mar nincs rajta foggantyu meg kulcs se. Szoval ez mamame, szeretem is a szekrenyt, mert jo nagy, lehet bele pakolni, de eleg gaz kivulrol. Szoval, mint hozza nem erto, arra gondoltam, hogy csiszolni kell (?) utana festeni (?) es lakkozni (?).

Bonuszkent meg azt szeretnem megtudni, hogy olyat hogy tudnek csinalni, hogy valami mintas/szines tapetaval vonjuk be a szekrenyt (nem tudom, hogy ertitek-e mire gondolok..?) ?

Nagyon megkoszonnem 1-2 hozzaerto tanacsat!

Amugy papam csinalna o ert ilyesmikhez, de az az igazsag, hogy mostanaban eleg beteges szegeny igy lehet nekem kell majd nekiallni, de valszeg szukseges szerszamok vannak hozza. Koszi


24/L


2010. jún. 21. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát tudtommal ezek a régi, kocka, lakozott bútorok nagyrészt pozdorjalemezből készültek, a fa mintázat rajta mesterséges, vagy valami fóliaszerű, vagy egy ultravékony valódi falap, és erre került ez a fényes lakk......tehát lecsiszolni nem lenne túl szerencsés, mert akkor a faforgácslemez válna láthatóvá :)

Talán az egyetlen értelmes megoldás tényleg az lenne, ha ilyen öntapadós fóliával vonnád be, viszont ezek sajna nem valami olcsók, és főleg ilyen nagy felületre elég macerás dolog fölragasztani, mert figyelni kell, hogy a rajta lévő fa mintázat valamennyire illeszkedjen egymáshoz az egymás mellett lévő csíkoknál, valamint könnyen keletkezhetnek buborékok....és nem utolsó sorban, ha nem precízen van kivitelezve a dolog, akkor utána elég ócskán tud kinézni, ráadásul ezek a fóliák elég hamar lehorzsolódnak ott, ahol pl. érintkezik a szekrényajtó, de ha már túl erősen dörzsölöd a fölragasztáskor, akkor is előfordulhat, hogy a famintázat egyből lehorzsolódik ill. elkenődik a fólián.....csináltam már ilyet, de kell hozzá egy kis ügyesség!!

Más sajnos nem jut eszembe most, mert lecsiszolni csak valódi fából készült bútort lehet, és hát csaknem kizárt, hogy az lenne, ha tényleg az a "tipikus szocreál " fajta szekrény :)

Sok sikert!

2010. jún. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jah és még egy-két tipp: mielőtt fölragasztanád előtte pontosan mérd le, és vágd méretre a fóliát, utána pedig közvetlenül, ahogy ragasztod föl, ott egy törölközővel, vagy puha ronggyal simítsd rá azonnal, de inkább sokáig, mint túl erősen, különben leszedi a mintázatot egyből (ahogy már írtam is), ha mégis lennének kisebb buborékok, akkor azokat egy tűvel ki tudod szúrni, és azon keresztül kinyomni a levegőt belőle, utána átsimítani, és akkor nem látszik meg.Fölragasztás előtt meg alaposan tisztítsd le a felületet, portalan, tiszta, és teljesen száraz legyen, különben hamarosan elkezd leválni a fólia főleg a sarkoknál....Amúgy megnéztem itthon egy ilyen típusú szekrényen, és tényleg egy kb. 1-2 mm vastagságú, valódi falap van ráragasztva a pozdorjára...

Remélem tudtam segíteni! :)

2010. jún. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ebben sajnos nem tudok segíteni. Csak annyit fűznék hozzá, hogy nekünk is van egy pont ugyan ilyen szekrényünk. Nagyszüleimtől örököltem. De nem használjuk. Sok éve áll üresen a garázsban, mert kidobni sajnáljuk, tekintve, hogy semmi baja.
2010. jún. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tapétázott véletlenül a szobád? Ha igen, akkor én azt csinálnám, hogy a következő tapétázáskor olyat választanék, aminek kapható az inverze is. Ha pl. sárga alapon kék mintásat veszel a szoba falára, akkor a szekrényre ugyanolyan mintával kék alapon sárga mintásat. És azzal tapétáznám le, tuti jól nézne ki.

Mennyire van rossz állapotban a szekrény? Lehet, hogy nem is nagyon kellene csiszolni és úgy le lehet festeni, akkor nyert ügyed van:)

De ha pl. azt csinálod, hogy egy színnel lefested és egy másikkal mintákat festesz rá, pl. szivaccsal, így nem lesznek feltűnőek az esetleges egyenetlenségek.

Pl. itt van ilyen: [link]

[link]

2010. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom mindenkinek a felvilagositast!

Hat, akkor marad a tapetazas/foliazas. Vegulis ha meg 1-2 evig birja, mar akkor is megerte, mert amugy tip-top allapotban van, csak igy kivulrol mar nem valami "divatos" szegenykem. Es mondom, amugy tok praktikus. :)

Szoval ez lesz.

Koszonom a segitseget mindenkinek!!!

Udv

2010. jún. 22. 02:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mosható, magasfényű öntapadós tapétával 20 éve tapétáztam szekrénysort, azóta hozzá íróasztalt, és másik szekrényt is. Ha durva sérülés nincs rajta, totál tartós.

Tanács: megfontoltad válaszd ki, milyet raksz rá.

Zsírtalanítás (sebbenzinnel). Vágás hagyományos zsilettel. Száraz puha ruhával rásimítani a felületre, a maradék buborékot vékony tűvez kiszúrni, kipréselni a levegőt belőle !

Garantáltan tartós. Én már hűtőt is tapétáztam egyszínű fehérre, és jó !!!!

Sok sikert.

2010. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!