Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tetőlétra kb 6 méter hosszra?

Tetőlétra kb 6 méter hosszra?

Figyelt kérdés

A közeljövőben eléggé sok meló lenne a tetőnkön. Van amire akár hívhatok szakembert is, pl beázunk a kémény mellett mert valszeg el van törve egy cserép, szar a bádog, stb.


De az igazság, hogy sok olyan meló van (egy cserép cseréje, tetőablak melletti deszka javítása, ablakon szúnyogháló cseréje, stb) amit el tudnék én is végezni, viszont a cserépre nem szeretnék felsétálni, mert marha veszélyes és tönkre is tehetem. Így is sok helyen látom, hogy kissé el van mozdulva, szerintem pont azért mert a sok szuper szaki felsétálgatott rajta 20 év alatt és ottmaradt a nyoma. (ezt más jelekből is látni)


Elvileg sokkal biztonságosabban meg lehetne oldani tetőlétrával. Lényegében egy módosított létra amin fektetve jobban lehet állni, a végére pedig egy nagy "kampó" van erősítve amit be lehet akasztani felül a gerincbe. (a kettőt külön lehet megvenni, kampó van kb 20e Ft körül)


A problémám, hogy a tető hossza kb 6m. A leghosszabb tetőlétre amit elérhető áron találtam, 4m körül volt.

Tud valaki megfelelő megoldást, vagy boltot ahol lehet ilyen terméket vásárolni (nem 100e-ért)? Olyat is láttam valahol, hogy össze lehet csavarozni egy idommal két létrát.


Olyat is láttam, hogy sima fából ácsoltak össze és azt akasztották be. Még arra is hajlanék ha lehet ilyet csináltatni valahol, de az alu jobb lenne.



2018. aug. 23. 14:14
 1/3 A kérdező kommentje:

Volt kollégám mondta épp, hogy tetőlécből szokták összerakni és ő is olyat használ.

Akkor csak van erre bevett szokás.

2018. aug. 23. 14:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Valóban, hosszú Bramac tetőlécből lehet önkezűleg csinálni.
2018. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk is lécből van összeszegelve, több mint 20 éves, pár évente van használva. Ingyen volt szinte, tökéletesen működik.


Szerintem is csináld meg magadnak!

2018. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!