Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik hangszigetelő fólia...

Létezik hangszigetelő fólia ablakra?

Figyelt kérdés

Szeretném javítani az ablakom hangszigetelését, arra gondoltam, ha az üvegfelületre ragasztanék egy átlátszó fóliát, az lehet hogy csökkentené az éjszaka beszűrődő zajt.

Olyan fóliára gondoltam, ami 100% átlátszó nem sötétített, szinte nem is látszana, hogy ott van. Létezik ilyen fólia, és érne valamit a felhelyezése? Faablakról lenne szó, szigetelőszivacsot már raktam záródó felületekre, ez ne sokat ért, minden tanács érdekel ami segít javítani a dolgon (kivéve az hogy tetessek be új ablakot erre most nincs keret)



2018. aug. 25. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még ha van is, egy-két tizedmilliméteres fóliától mit vársz? Ami itt segít, az a két-három réteg vastagabb üveg.
2018. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs.


De olyan függöny van, ami sok zajt kiszűr. Zajzáró anyagból van, de az is drága.

2018. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Én nem találtam rá megoldást. Az előző lakásban a csukott ablakon keresztül minden áthallatszott, vastag függöny sem segített. Pedig az műanyag ablak volt, csak nagyon vacak és olcsó minőség.

Tavaly elköltöztünk és ebben a lakásban ablakot cseréltünk. Figyeltünk a minőségre, 3 rétegű és semmi nem hallatszik be.

2018. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Áh, ilyen nincs. Hangot szigetelni alapvetően nagy tömeggel és vastag réteggel lehet. És akusztikai tervezés szükséges, mert ha pl. az üvegvastagság rosszul van választva, az berezonálhat.

Egyébként ha rosszul zár az ajtó, a réseken is sok zaj bejön.

Tehát ha az üvegrészt mondjuk be is deszkáznád akár, a résekkel nem tudsz mit csinálni. (És a zaj 60%-a lehet hog y pont onnan jön be).

2018. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rések minden bizonnyal vannak, arra azt találtam ki, hogy az illeszkedő felületeket átragasztom valamilyen erősebb ragasztószallaggal, ha nem lehet kinyitni nem érdekes úgyis az ajtón szoktam szellőztetni, esztétikailag meg olyan amilyen, a nyugalom megér annyit. Így légmentesen le lesz zárva, viszont az a gyanum maga az üveg is átengedi a zajt azért gondoltam valamilyen fóliára.
2018. aug. 25. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Persze hogy átengedi az üveg. A közönséges régi ablaküvegek 3mm vastagságúak.

A korszerű nyílászároké 6 mm-esek, és duplák, esetleg triplák.


Namost épp ezért egy 1 tized mm vastag fóliától ne várj semmilyen zajcsillapítást.


A szigetelőszalag nem segít a réseken, mert vékony hozzá.


A teljesen hatékony megoldás a nyílászárók cseréje adná.

2018. aug. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!