Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » WC lehúzása után tovább...

WC lehúzása után tovább folyik a víz. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A WC lehúzása után nem záródik el az öblítőszelep. Felül a tartály tetején van kettő gomb. Ha bármelyiket megnyomom lehúzza a wc-t, de utána még mindig folyik tovább a víz, bár már nem akkora mennyiségben. Ilyenkor le kell vennem a tartály tetejét és azt a két gombot szoktam nyomogatni, amit a tartály tetején lévő gombok is nyomnak. Van, hogy az ötödik nyomás után elzár a szelep, de van, hogy csak a 20. után. Olyan, mintha nem ugrana vissza valami lehúzás után. A WC-khez teljesen hülye vagyok, mit nézzek meg? Köszönöm.



2018. aug. 27. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Vedd le a tetejet a WC-nek es nezd meg az aljan a gumi elzaro lezar-e rendesen ha nem csereld ki lehet kulon kapni
2018. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 'harangra' (ami súlyával zárja el a víz útját, vegyél új gumit.

Persze, tedd is rá, bár kissé macerás.

2018. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van benne úszó? Nem emelkedik vissza? Ez általában a vízkőtől szokott lenni. Ha a vízkőtelenítés sem segít, akkor csere. Mármint azt a részt lehet külön is kapni, és azt kell kicserélni, nem az egész tartályt.
2018. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Volt esetleg valami vízelzárással járó javítás a vízvezeték rendszerben ? Olyankor szokott felkavarodni a rendszerben leülepedett iszap és a tűszelepnél zárási problémát okoz. Zárd el a sarokszelepet, csavard le a tűszelepet és lassan nyisd ki a sarokszelepet, hogy az tűszelephez vezető csövön át szabadon áramoljon a víz a tartályba és mossa ki az esetleges szennyeződést. Utána csavard vissza a tűszelepet stb.
2018. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utóbbi tíz évben 3 wc esetén mind a háromnak az öblítőszelepét kellett cseréljem, illetve egynek a tartály és a wc közti gumi tömítését. Máshol én még nem találkoztam szivárgással.
2018. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!