Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vásároltam egy Straus kétkoron...

Vásároltam egy Straus kétkorongos köszörűt kb 3 perc működés után szerintem nagyon melegszik a motor. Hány fokosnak kellene lenni az üzemi hőmérsékletének?

Figyelt kérdés
2018. aug. 30. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek a kínai termékek ilyenek. Nem ipari igényekre lettek kitalálva.

Van nekem is egy ilyen kínai köszörűgépem, az is melegszik rendesen. Kb. 80-100°C lehet a burkolata. Fél óránál tovább nem szabad járatni, de ez az idő biztos megtalálható nálad is a használati útmutatóban.


Nekem már megvan kb. 8 éve, azóta működik. A célnak megfelel, mert hébe-hóba konyhakéseket élezek vele, barkács célra néhány csigafúrót, meg egyszerűbb kéziszerszámokat.


Ha olyan gép kell, ami teljes napi járásra van tervezve, akkor ipari bakköszörűt kell venni. Kb. 100 ezer Ft, de évtizedekig jó. Persze csapágy meg korongcsere van ott is, meg ékszíjcsere ha már kopott.

2018. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 perc alatt semennyire. Kèsöbb is kèzmeleg max.

Ha nagyon melegszik, akkor menetzárlatos, ami idővel jobban melegszik.

2018. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vidd vissza,kérd az árát vagy vegyél más tipusut.

Az összes Strauss néven forgalmazott termék pocsék .

Eladásra készülnek ,és nem használatra .

2018. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fantom83 ***** válasza:

Én azt mondom küldjed neki ami kifér a csövön!

Ha megpusztul,leég majd kicserélik,vagy vissza kapod az árát.

Ryobi kettős köszörű 35.000 környékén mozog,de ha megnézel pár barkácsolós videót Jutyubén,látni fogod a különbséget...


(én itthon csak és kizárólag orosz kettős köszörűket használok,ígérhetnének bármit helyette,én oda nem adnám...)

2018. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!