Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy mágnesezett csavarhúzó k...

Egy mágnesezett csavarhúzó k (á) b (é) meddig marad mágneses tulajdonságú?

Figyelt kérdés
Konkrétan, ha ezt megveszem [link] meddig élvezhetem mágneses mivoltát, jellegét, tulajdonságát. Előre is köszönöm a segítséget.

2018. szept. 10. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Létezik fel és lemágnesező így variálhatod is.

[link]

2018. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fantom83 ***** válasza:

Én még nem hallottam olyanról,h a mágnes elgyengült volna,és nem tartotta meg a bitfejet.

De ha véletlenül úgy járnál,akkor egy hagyományos számítógép HDD-ből kiveszed az egyik bivaly erős mágnest,és flexel,kettős köszörűvel belefaragod a végébe.

Az erre az életre biztos kiszolgál téged.

2018. szept. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jók a válaszok, de milyen sűrűn kell mágnes mellé vagy elektromágnes magjaként fel mágnesezni? Hónaponta vagy évente? Mindegy. Azt nem tudtam viszont, hogy van külön mágnesező ketyere.

Nem kell a HDD mágnest flexel zargatni. Elég ha mellé teszem egy éjszakára. Nem kellene egy egész éjjelre sem, de minek keljek fel miatta. :-)

2018. szept. 11. 00:42
 4/9 anonim ***** válasza:
A mágnesesség abból ered, hogy a mágneses anyagban lévő elemi pici kis mágneseket egy irányba állítják. Ha nem így tennének, akkor az össze-vissza lévő É-D-i pólusok eredője kifele nagyjából nulla lenne. Ezt úgy érik el, hogy amikor még képlékeny állapotban van a mágneses anyag, akkor erős mágneses térbe helyezik, és ekkor a kis elemi mágnesek beállnak egy irányba. Így hagyják addig, míg megszilárdul az anyag, és ezzel fixálódik a mágnesesség. Visszafele is működik a dolog, tehát egy mágnest úgy nyírhatsz ki a legbiztosabban, ha felmelegíted, és ezzel összekuszálod a pici elemi mágneseket. A mágnesek egyik legfontosabb tulajdonsága a hőtűrő képesség. Fajtától (anyagtól) függően ez kb 300-500 C.
2018. szept. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást. Ma is tanultam valamit és hasznosat.

Ma hozták ki a [link] készletet.

Ne vegyetek ilyent, mert nem a fejek mágnesesek, hanem csak az az egy nyomi csatlakozó, amibe a fejeket lehet cserélni. Tehát ez szerintem megtévesztő kiírás, hogy mágneses csavarhúzó készlet. Mit lehet ilyenkor tenni? Akkor a felmágnesező 900-1200 Ft bizgentyű is csak egy hasba akasztás.

2018. szept. 11. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt a készlet. A BIT-fejes szerszámoknál mindig a mágnes az adapterben van. Egyrészt nem engedi kiesni a fejet az adapterből, másrészt a mágnes a rövid fejen keresztül még meg tudja fogni a csavart, és sokkal praktikusabb és egyszerűbb egy erős mágnest berakni a fejbe, mint minden szerszámacél bitfejet félig-meddig felmágnesezni. A mágnesek speciális anyagból vannak, és csöppet sem strapabíróak mechanikailag.
2018. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem, akkor jó, de még a kis csavarokat sem tudja "fogni". Ez ügyben mit csináljak, h erősebb legyen, mert ez így harmat gyenge és nem fog semmit. Nem érzékelem.

Világos, nem elektromágnesről van szó itt, de lehetne erősebb.

2018. szept. 11. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy a csavar nem mágnesezhető. A kis burkolatcsavaroknál gyakori hogy rozsdamentes anyagból, vagy krómozott-nikkelezett sárgarézből vannak. Ha a behajtófejet megfogja a mágnes, akkor valószínű ez a helyzet.
2018. szept. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy a számítógépben a nem használt kártya kivezetése le van fedve egy védő elemmel és azt egy csavar fogja. Az egész pici és a hűtőmágnes úgy fogja, mint kutya a csontot. A csavarhúzó feje meg semmit. A kis satuhoz érintve a ugyan ez a helyzet. A kis satu az tömör vas. A hűtő oldalához érintve a csavarhúzót semmi vonzást sem érzek. Tisztában vagyok, hogy nem fog "odaragadni" a hűtő falához, de valamennyi vonzást kellene éreznem.
2018. szept. 16. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!