Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szivattyú tengely csiszolás?

Szivattyú tengely csiszolás?

Figyelt kérdés

Búvárszivattyúm tengelye a szimeringnél minimálisan kopott, inkább rozsdás.

Fel lehet csiszolni csiszolóvászonnal, hogy zárjon is a szimering és ne is kopjon el túl korán.

Milyen finomságúval érdemes csiszolni/polírozni?


2018. szept. 18. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Forgó motornál fel tudod polírozni minél simább felületűre.

Nem is értem miért nem készítik gyárilag úgy ahogy én feljavítottam egy kerti szivattyú tengelyét. A kopott résznél leesztergályoztam az átmérőből majd rézzel keményforrasztással feltöltöttem. Majd leesztergályoztam méretre és políroztam. Kb. 30 év alatt sem kopott semmit, mert a víz jó kenőanyagnak számít gumi és réz kombinációnál. De a nem korrózióálló acél tengely ilyen helyre finoman mondva selejt termék. (Persze így meg gyakrabban megy a fogyasztó újat venni.)

2018. szept. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy újonnan 20e Ft értékű szivattyúnál aránytalanul költséges lenne megcsináltatni a rezes feltöltést, esztergálást.


Meg a villanymotor egybe van préselve hegesztve, nem lehet jól hozzáférni a tengelyhez.


Szerintem csak a csiszolóvászon vagy a kuka az alternatíva.

2018. szept. 18. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Csiszolóvászonnal még helyre tudod hozni.
2018. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fantom83 ***** válasza:

Polír papír.

Az a legfinomabb,rozsdát leszedi,a tengely méret minimálisat változik.a felület nem lesz bordás/érdes.

2018. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!