Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen nyomatékkal hajtsam be...

Milyen nyomatékkal hajtsam be a csavart?

Figyelt kérdés

Fába szeretnék egy csavart behajtani akkor az akksis fúró-csavarozót milyen fokozatra állítsam?


másik kérdés: ha alacsony fordulaton fúrok sokáig nem lesz baja a gépnek? nem tud leégni a motor?



2018. szept. 26. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egyformára vannak skálázva, és persze a gépekből is van többféle nyomatékú, és a fa keménysége is befolyásolja.

Kezdésnek állítsad közép vagy 2/3 helyzetbe. Becsavarás közben ne racsnizzon le (akkor tedd feljebb). Dugó biteknél (hatlap csavarnál) könnyen megy, de csillag csavaroknál nyomni is kell, mert ha sokszor kipörög belőle a bithegy, akkor könnyen és gyorsan tönkre vágod a csavarfejet (vagy bitfejet ha olcsó fajta), és kiszedni már nem fogod.


Én nyomaték határoló nélkül szoktam betekerni, mikor közel van a csavar a végcélhoz, akkor visszaveszem a fordulatot óvatosan, és úgy tekerem be. Így is megoldható csak szokás kérdése; és persze nem kell a csavarfejet szétcseszni, pörgetve benne a bitfejet.


Nem ég le olyan gyorsan az a motor, időnként pihen is. Mennyire meleg, azt érezni a burkolaton is. Egy jóféle gépnek nem lesz baja ennyitől. Makitámnak sokszor volt igen meleg a burkolata a sok munkától, de több év után most is jól működik még.

2018. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fantom83 ***** válasza:

Nem mindegy milyen fajta,és vastag a fa,nem mindegy milyen hosszú,és átmérőjű a csavarod,nem mindegy mekkora átmérővel fúrsz elő neki.

Ahogy az előttem szóló írta,minden gép értéke más,és más,ki kell tapasztalni.

(pl: én tegnap M4-es csavarokat húztam meg akkus csavarozóval,megszakadtak a menetek,túl nagyra volt állítva a nyomaték,így jártam.)


Én 230V-os Bosch fúróval,Power Plus 12V-os akkus fúróval,és oszlopos fúróval is,kizárólag alacsony fordulaton fúrok,legyen az fa,fém,műanyag,bármilyen anyag.

2018. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A csavarokhoz egy táblázatból ki kell nézni a meghúzási nyomatékokat.

Legalábbis metrikus meneteknél így van.


Namost fába facsavart hajtasz, ott a menet nem tud szétszakadni, legföljebb a fa anyaga nyíródik el.


A lényeg az, hogy lassú fordulatot használj, mert akkor időben le tudod állítani a gépet, amikor a csavar már elérte a pozíciót.

Én ezzel a módszerrel nyomatékhatároló nélküli hálózati fúrógéppel is simán behajtom a csavarokat, csak érezni kell, hogy meddig mehet.


De ha neked nyomatékhatárolós behajtód van, akkor ki kell tapasztalni, ahogy már mondták.


Ha sok a behajtandó csavar, akkor azt lehet még csinálni, hogy egy kézi nyomatékkulccsal kitapasztalod, hogy mire kell állítani, és akkor a gépen is azt az értéket állítod be.

2018. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!