Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » FÉG gázkonvektor hőérzékelő...

FÉG gázkonvektor hőérzékelő beállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régi tipusú gázkonvektorom van aminek most a fűtési szezon elején olyan hibája jött ki, hogy a hőfokszabályzó nullás (N) állásában is max-on égeti a gázt. Ha már nagyon felmelegedett a szoba akkor leveszi ugyan őrlángra, de a 7-es skálán elég az 1-esig feltekernem (vagy még addig sem) és máris ismét maximumon ég. Emiatt két dolog között választhatok: vagy nem gyújtom be és akkor megfagyok, vagy pedig begyújtom és akkor megsülök.


Gondoltam szétszedem, nem lehet olyan bonyolult ez a beállítás. Biztos nem az, de azért rajtam kifogott. Készítettem pár képet a szétszedett állapotról, nagyon örülnék ha valaki elmagyarázná, hogy mit csináljak, emiatt nem szivesen hívnék gázszerelőt.


(a képeken látható egy réz színű kis tekercs. Az attól lefelé menő vastag, merev drót a hőelem(?) drótja)


[link]



2018. okt. 3. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Az a rèz színű tekercs az nem hőelem típus, hanem folyadèkkal töltott vèkony cső. Ha sèrült, megtört, máris rossz ès csere kell. Ekkora èrtèket nem kell álogatni, mert más lehet a baj. Főleg ha nem is kapcsol ki.
2018. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Foglamam sincs, hogy miről beszélsz... Hol írtam, hogy az a rézszínű tekercs a hőelem? Nincs megtörve semmi ezt sem tudom miért írod.


"főleg ha nem is kapcsol"

A kérdést amúgy elolvastad? Írtam, hogy kikapcsol, csak mondjuk 4-es állás helyett 1-esen.


Nem baj ha nincs tipped vagy nem értesz hozzá, csak akkor légyszives ne trollkodd szét a kérdésem.

2018. okt. 3. 13:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Majd ha hívsz gázszerelőt észreveszi, hogy valami kontár szédszedte, és nem jól rakta össze. Nálam is bosszankodott emiatt már gázszerelő, de tagadtam hogy én lettem volna:D Hívj ki egy szerelőt, nem olyan nagy összeg.
2018. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat és megválaszoltad a kérdésem. Nagyon hasznos volt.
2018. okt. 3. 13:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs mit, legalább tudod, hogy nem próbálunk megjavítani olyan dolgot, amihez nem értünk:D
2018. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Keresd vissza a rèz tekercseded csak. Ès írd le pontosan a kèrdèst . milyen hőfokú a szoba ès így hol kapcsol be ès i. Az N èrtèk 16 fok. És nem a lámgot szabályzod hanem hőfokot. Bárhol sèrülhetett vagy fáradhatott el egy alkatrèsz.

Egyszerűbb ha szskszerelőt hívsz. Slkatrèszt már nem gyártanak utána snnak

2018. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A baj ott kezdődik ,hogy kevesen ismerik a konvektorok működési elvét .

Már gyárilag be vannak állítva a konvektorok 1-7 ig ,2 fokonként felfelé./20-22-24.stb!

Begyújtásnál is teljes lángon fog égni,lehet az egyes,3,vagy 7 is,amig el nem éri a helyiség a konvektoron beállitott fokozathoz való hőmérsékletet.Pl.3 son 24 fokot.

Ahogy ez megvan,a konvektor gyújtó lángra áll vissza .

Ha feljebb hajtják,akkor ismét teljes lánggal fog égni.

Ahogy a beállított érték alá csökken a helység hőmérséklete,újból teljes lángra kapcsol.

Így fog ez dolgozni szépen automatában .

2018. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Mint felhasználó elég jól ismerem a konvektor működését tekintve hogy vagy 30 éve azzal fütünk. Tavaly télen semmi gond nem volt vele, kb 4-es fokozaton hozta a - számomra - kellemes hőmérsékletet. Azóta nem nyúltunk hozzá, most meg a fenti hibát mutatja, vagyis már 1-es fokozaton is kb 24 fokot csinál a szobában."


#5: az, hogy te mit csinálsz az a te dolgod, nem tudom miért érzel kényszert arra, hogy leírd. Ha segíteni nem tudsz, akkor miért írsz?

2018. okt. 3. 14:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg, az érzékelő esetleg nem esett-e le, ez alapvetően a konvektor hátán van, sokan pl úgy "komfortosítják", hogy amennyire lehet, elvezetik az érzékelőt a konvektortól. Namost ha az leesett a földre, az okozhat ilyen gondot. Ha nem ez okozza a gondot, akkor pedig gázszelep csere.
2018. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, akkor a termoelem külön is cserélhető, akkor olcsóbban megúszod.
2018. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!