Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kör alakú szike? Létezik ilyen?

Kör alakú szike? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

A szokásos élességű szike kellene, amit fillérekért árulnak OBI-ban stb, de nekem kör alakú kis papírokat kellene kivágnom szépen, pontosan.


Én még nem láttam ilyet, ha más se, akkor esetleg egyéb ötletetek van? Ollóval bármilyen óvatos vagyok, ronda lesz ...



2018. okt. 7. 14:25
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:

Attól függ mekkora köröket szeretnél kivágni. Ha ez elég akkor ez a legjobb megoldás: [link]

Ha nagyobb kell akkor viszont kézzel kell vágnod.

2018. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha olyasmire gondolsz, mint egy körző, csak a ceruzahegy helyén pengével, az létezik, papírhoz való körkivágó néven keresd.
2018. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyomdászatban,könyvkötészetben használatos,dekorműhelyek,dobozüzemek is használják,"stancoló" szerszám a neve.
2018. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nekem 40 mm-es körök kellenek, látom ez itt a készletben pont 35 mm-ig cvan csak :)


nos olvastam a stancolást, de eszközt nem ír hozzá, csak tippeket, és hogy elviekben mi is az.


igen az, de mivel nekem nem lyukasztás, hanem szép kör alakú címkék kellenek, egyedül az jöhetne szóba, hogy egy 38-40 mm átmérőjű éles szegélyű csövet kalapáccsal megűtök és ez kivágja a papírt. ahogy olvasom, nem igazán létezik más megoldás.


azt tudja vki, milyen csövet kapok, aminek valamilyen egyéb okból éles a szegélye? :)

2018. okt. 8. 06:39
 5/6 bamboochatheone ***** válasza:
Egy esztergályos meg tudja neked csinálni némi összegért cserébe. Arra figyelj hogy egy kemény műanyaglapon vágj vele.
2018. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi ez jó ötlet tényleg.

próbálok futni egy kört, reeggel óta csak telefonálkhatok, de semmi .... dekorosok szerint állítólag ez többszázezres tétel mert akkor minden méretre le kell gyártani azt az eszközt, utána valami gépet beállítani és szal ez csak tömegesen éri meg ...


na oké, hátha esztergályos ... köszi az ötletet!

2018. okt. 8. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!