Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit lehet tenni egy porszívóva...

Mit lehet tenni egy porszívóval, ha túl hamar túlmelegszik és leáll? Mi baja lehet, hogy javítható?

Figyelt kérdés

Nincs eldugulva, és a porzsák is ürítve van gyakran, mégis mostanában olyan gyakran előfordul, hogy egy szobát se tudok kiporszívózni, mert közben leáll....


Egy 1800 W-os elektrolux darab.



2018. okt. 15. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a porzsák a készülékhez ajánlott, tehát műszakilag megfelelő, akkor a készülék konstrukciós hibája lehet (nem elegendő a zsákon átmenő levegő hűtő hatása).
2018. okt. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elviszed egy porszívó javító szervízbe és addig nem használod, ha nem akarod, hogy kigyulladjon és leégjen a lakásod.
2018. okt. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szűrőket kicserélted?
2018. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Dobd ki, szerezz be egy rakéta porszívót.
2018. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szűrőket ki is kell mosni időnként. Vagy ha HEPA, lehet cserére szorul.
2018. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A hátulján lévő szűrőről nem tudtam, hogy mosható-e, de elolvastam a kiskönyvét, és igen... Vagyis pontosabban le lehet öblíteni, nagyon áztatgatni nem....

De mindegy is, azt gondoltam eleinte, hogy az lesz a baj, hogy azt eddig nem öblítettem. De nem, mert jó ideje próbaként leszedtem a hátsó szűrőt, anélkül használtam, hogy megtudjam az volt-e a baj... És nem. Továbbra is hamar melegszik és leáll. Egy picit talán tovább bírja, annyi., de nem jelentős.


MIt tehetnék még? Olyan van még, hogy a porzsák mögött van egy filc-lapka a motor előtt. Azt rendszeresen ki szoktam porolni. MOsni nem akartam nehogy tönkremenjen, vagy megritkuljon....



Azt meg nem értem, miért pontoztátok le aki a rakétát ajánlotta... Az jó porszívó volt, nem ment ilyen hamar tönkre, mint ezek a modern vackok....

2018. okt. 17. 08:27
 7/8 anonim válasza:
A régi porszívók (Rakéta stb.) beszívták a poros levegőt és a nagyját kiszűrték, a finom port nem. A maiak már mikroszálas, stb. szűrőkkel minden porszemet meg akarnak fogni. Ezzel elzáródik a levegő útja, nem megy át a levegő és nem hűti a motort.
2018. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kimoshatasz minden szivacsot, de legjobb, ha veszel újakat.

Ami papír, abból mindenképpen.

Járasd kicsit szűrők, porzsák, meg minden nélkül, úgy mennyire meleget fúj ki? Gégecsőbe is lehet valami dugulás, pl papírzsepkendő.

Ha üresen nem melegszik, sorban pakold vissza a tiszta/új szűrőket, aztán a porzsákot, aztán a csővet, majd a fejet és nézd meg mikor fúj meleget.

Szervíz nem biztos, hogy megéri, inkább valami blackfriday akciót nézz.

2018. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!