Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehetséges ennek a bútornak...

Lehetséges ennek a bútornak az egyik hosszabbik oldalát kicserélni üvegre/plexire (Mindegy mi, csak átlátszó legyen)? Ha igen, hogyan, és mikre van szükségem hozzá?

Figyelt kérdés
[link]
2018. okt. 25. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha fel kellett tenned a kérdést, akkor elsősorban egy asztalosra és egy üvegesre.


Én gyalult lécekből csinálnék egy kb. 10cm széles keretet az üvegnek. Tiplik, csavarok helyét kifúr. Üveg bele, ragasztás. Pácolás vagy festés és mehet is a gyári bútorlap helyére.

2018. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

10 cm keret azért elég sok lenne, mivel 40 cm az egész.

Az átlátszó dolgok pedig nem elég erősek, hogy tartsanak.

Jobb ötletem nincs, mint 30-as szögvasból hegeszteni egy keretet, lefesteni, és az oldal helyére betenni. Megtartaná a tetőt meg a hátlapot.

Nem is lenne szükséges tenni bele plexit.

De ha már hegesztés meg vas, akkor egy teljesen nyitott keretet is lehetne gyártani, talán az se egy úri divat, de még mindig jobb talán, meg olcsóbb is, mint egy öszvér megoldás. Annak csak a tetejére kellene egy élfóliázott bútorlapot csavarozni.


Én amúgy kedvelem a teljesen nyitott polcokat, csináltam is vagy 20 éve a konyhába meg az előszobába olyanokat, amiknek az oldala 1-1 vascső (ill. zártszelvény), egy vízszintes cső tartja össze őket egy polc alatt rejtve, a polcokat meg vízszintes szögvasak tartják.

2018. okt. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!