Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus ütve csavarozónál...

Akkus ütve csavarozónál mekkora nyomaték az, amivel már jól lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ütve csavarozót, de levegős rendszer kiépítését macerásnak és drágábbnak találom az akkus megoldás helyett. Nincs helyhez kötve, nekem ez is elég fontos. Mindenképp 1/2"-eset szeretnék.


Légkulcsot már használtam, de sokszor gyengének bizonyultak, még a 800Nm-es is. Egyedül egy 1700Nm-eset használtam aminek semmi nem volt akadály. Ilyesmit keresek, csak akksisba. Ugyanúgy az ezer Nm felettieknél nézelődjek, vagy akksisból kevesebb Nm is elég? Nagyobb a vesztesége a levegősnek?


köszönöm a válaszokat



2018. nov. 8. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kerékanyákat akarsz leszedni vele, akkor oda is kell az 1000Nm. Nekem Makita 350Nm-es van, a személyautó kerékanyát meg sem mozdította, viszont a 10-es állványcsavart úgy beletekeri a szarufába, hogyha nem vigyázok, letépi a fejét.
2018. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
főleg a teherautóim szereléséhez használnám..
2018. nov. 9. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Teherautós csavarokhoz... a min 1500NM meg kell hogy legyen.

A prémium márkák csúcsgépei tudják simán ezt, milwaukee,makita dewalt metabo,valamint ezen gépek koronázatlan királya az Ingersoll Rand márka(nem a reklám helye) 130Eft-TÓÓL....felfelé a kis drága masinák.

2018. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teherautó? Miért nem ezzel kezdted? Akit csak ismerek szerelőt, mind vadállat-borisz légkulcsot használ de olyat ami 3/4".
2018. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kisteherautóról van szó, konkrétan mercedes T1-ről, oda szerintem még nem indokolt a 3/4, eddig ütvecsavarozó nélkül megoldottam, csak sokszor elmegy egy óra is egy kicsit berohadt csavar végighajtásával stb.


én is milwaukee-t néztem, drága, mert 145 ezer, de akkor ezek szerint nem úszom meg olcsóbban..


mi a különbség a dugókulcsra ható nyomaték és a max. nyomaték rögzítéskor között? amit néztem milwaukee-t az 1900Nm dugókulcsra és 1350Nm rögzítéshez. Ez már elég lenne ilyen célokra?


Köszönöm egyébként az eddigi válaszaitokat, már tisztul a kép, legalább tudom hogy a nagyok között kell nézelődnöm..

2018. nov. 10. 09:33
 6/8 anonim ***** válasza:
A meghúzási(jobbra forgás) nyomaték mindig kisebb,mint az oldási az akkus gépeknél. Ezt a fordulatszámból lehet is hallani sok gépnél! A Nut-busting torque,azaz anyacsavar írtó ez a leoldási (balra forog) erő azaz a maximális nyomaték..
2018. nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó.

meg is rendeltem egy milwaukee gépet, 1898 Nm lazítás, 1356 meghúzás, 2 akksi, töltő, koffer. remélem megfelel majd ezekre a célokra


köszönöm mindenkinek

2018. nov. 11. 10:59
 8/8 bamboochatheone ***** válasza:
Remek döntés! Sok örömet kívánok hozzá. :) Nem fogsz csalódni.
2018. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!