Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy néz ki egy elszívó...

Hogy néz ki egy elszívó szalagfűrész esetén?

Figyelt kérdés
Illetve,hogy alkalmazzák?
2018. nov. 17. 15:51
 1/2 Fantom83 ***** válasza:

Nehéz kérdés,mert én szalagfűrészen még elszívót nem láttam.


Szerintem a fém spirálszálas gégecsövet oda kell rögzítened,ahol-ahonnan legjobban jön rád a fűrészpor.

Az anyagnak,és a kezednek el kell férnie tőle,biztonságosnak kell lennie az egész alkotásnak.

2018. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában asztalos üzemekben alkalmazzuk, rendesen leburkolt gép esetében. A dolog úgy néz ki hogy ahol az asztalon a szalag áthalad,ott van kialakítva egy elszívó csatornácska (ezen is keresztülhalad pont mint az asztalon) ami egy jelentős adag port,amit a szalag levisz magával az asztal alá,azt egy elszívó csövecske felé tereli.De ennyiben nem merül ki,alul az alsó kerék alatt is található egy nagyobb átmérővel rendelkező cső,ez is az elszívó ventilátorhoz csatlakozik,és ez is lényeges mennyiségű port szív el.

Nem nyitott sokat üzemelő gépeknél feltétlen szükséges,mert a felhalmozódó por,bekerül a szalag és a bandázs közé rongálva a bandázst.


Elég egyszerű dolog de sok fulladozástól illetve tüdőbántalomtól megkímélhet, hiszen a keményfa szállópora amit belélegzel,és lejut többet nem jön ki,extrém esetben akár jelentős tüdőkapacitás csökkenést is okozhat.


Nem egy nagy valami, ha van egy öreg szalagfűrészed kis ésszel,és minimális időráfordítással simán összelehet hozni.



Ja igen és nem mindenhol alkalmazzák tüzelőaprításkor pl egy traktorra szerelhetősnél felesleges, a vizes por nehezen gyullad,és ha zsába tárolod huzamosabb ideig akkor öngyulladásba kezdhet.

2018. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!