Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csillár kapcsoló bekötése...

Csillár kapcsoló bekötése mozgásérzékelős led-es lámpával. Problémám akadt, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Megpróbálom részletesen leírni.

Adott egy alternatív kapcsoló, izzószálas lámpával.

Egy ideje, - gondolom a billenő kapcsoló tönkrement - fel lett szerelve egy régebbi tipusú, 3 körös kapcsoló, a másik alternativ ki lett iktatva.

Gondoltam, felszerelek egy mozgásérzékelős LED-es lámpát, hozzá egy csillárkapcsolót. Mert szeretném ha letudnám kapcsolni a ledest, mert nappal ne világítson ha nem akarom.

Ehhez behúztam egy vezetéket, amin majd a fázis megy a lámpához. A meglévő 3-as vezetékből, az egyik rövidebbre volt vágva, (már nem kellett az alternatívhoz) a másik kettő a fázis, ill a lámpához ment.

A kapcsolón van A1 C B1, alatta A2 L B2.

A rajz szerint az L, A1, és A2 alkotja az egyik kapcsolót, a C, B1, B2, a másikat.

A fázist rákötöm az L-re, a Lede lámpát az A1-re. B1-re a régi izzós lámpát, ehhez ugye a C-re kell fázist kötnöm, Ami majd a B1-re megy tovább. Ezért összekötöm a L-t a C-vel.

Legalábbis elvileg ugye ezt így kell!?

Nos, a hiba következő:

Felkapcsolom a led-est. Ekkor m ég semmi baj, viszont amint a ledes, mozgás hiányában kialszik (a kapcsoló marad bekapcsolva) akkor a régi izzószálas elkezd halványan izzani.

Ha felvan kapcsolva a ledes, és világít is, és akkor kapcsolom fel az izzót, akkor a ledes kialszik.

A két körnek a fázis a közös. Szóval nem értem, ha fizikailag le van kapcsolva, akkor miért izzik halványan? Elvileg minden jól van bekötve.

Pedig volt már itt ilyen mozgásérzékelős, csak nem volt kapcsolható, akkor se volt iylen gond. Áthúz a kapcsoló vagy mi? Ilyen Obis olcsó féle kapcsoló ez.


Egyet még megnézek, mi van a kikötött alternativ "kapcsoló mögött"



#csillág kapcsoló #csillár kapcsolás
2018. nov. 28. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A kapcsolásokhoz nem értek majd ír valaki hozzá értő de

én úgy olvastam vannak gagyibb mozgásérzékelők ott szokott az áram áthúzni, a mi reflektorunk is folyamatosan világít halványan

2018. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a règi alternatív nem volt jól kötve ès most gond van. A nullák honnan jönnek?
2018. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van egy doboz, amiben van 3 fázis, 1 föld, 1 nulla. Egy műhelybe megy. Innen hogy megy tovább azt nem látom, nincs több doboz. A régi lámpa és kapcsolói egy bevakolható 3eres dupla szigetelésú kivül szürke színű vezeték. A fenti dobozból az egyik fázistól hoztam el először egy vezetéket a nullával együtt. Ott még jó volt minden. Most csak a nullát hoztam el a led-ig, a fázist meg a kapcsolótól.

Vagy nem tudom, hozzak egy új vezetéken fázist a kapcsolóba, és akkor a csillárkapcsolás 2 különbozó fázist kapcsolgatna? Lehet ez lesz a vége.

2018. nov. 28. 22:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha mindenhol jó a kapcsolásod, akkor működnie kellene. A leírtakból sokminden lehet probléma, de a pontos meghatározáshoz meg kell keresni a vezetékeket és le kell ellenőrizni a kezdetet és végeket, hogy valóban azok azok e.

A jelenségből nem határozható meg a hiba egyszerűen. lehet laza nulla, helytelen vezetékmegszakítás(nulla), nem jó kapcsoló bekötés; vagy több hiba együttesen; de még a valamikori váltókapcsoló helytelen kötése is hozhat most hibát. Fázisceruzával ne keress semmit, az nem jó ilyen célra, csak a műszer vagy próbalámpa.De ha jelzőfényes a kapcsoló az is gond lehet.

2018. nov. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, majd átnézem, ha tudom. Egyenlőre a ledest nem kötöttem be. Próbalámpával még nem próbáltam. a fáziscerúzával megnéztem, érdekes volt, hogy mikor össze volt kötve minden, akkor a ledes, bekapcsolásakor, eltünt a fázis, nem jelzett a ceruza. Ezt se értem. Jelzőfény nem volt.
2018. nov. 29. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezèrt nem jó a fázisceruza semmire.
2018. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

No, megoldódott a probléma. A kapcsolóban ugye amin mértem a fázist, hát a fázis eltünt amint kicsavartam az izzót. Ergo, a nullát szakította meg a kapcsoló. Az igazi fázis, az el volt rövidre vágva, az izzó fölötti kis dobozban volt a régi alternatív kapcsolás átkötve 1 kapcsolósra. Csak sajnos itt pont rosszul kötötték össze annó. A fázis pedig ott vírított állandóan az izzó egyik érintkezőjénél. Ezért izzótt halványan mikor a Ledes ment.

Köszönöm az ötletet hogy nézzem meg az átkötést.

2018. dec. 2. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!