Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Inverteres hegesztőt, esetleg...

Inverteres hegesztőt, esetleg kisebb kiegészítéssel, lehet e ponthegesztésre használni?

Figyelt kérdés
Alkus csavarbehajtó, aksijának a felújításáról, készítéséről volt szó, egy internetes ismertetőben. Az egyes aksi elemek érintkezői vékony fém lemezzel lettek összekötve, rögzítés ponthegesztéssel. Minden világos, érthető. A bökkenő az, hogy nincs ponthegesztőm. Viszont van inverteres hegesztő trafóm. Egyenfesz kimenet, max. 120 A. Lehetne ezt ponthegesztésre használni? Ha van valakinek ez irányú tapasztalata, javaslata, kérem tegye közszemlére.

2018. dec. 4. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog menni. Egészen más a 2 gép működése és felépítése.
2018. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem kiszuperált mikrosütő alkatrészekből csinált valaki ponthegesztőt.

Vagy kell rendelni fillérekért az aliexpresszről. Ott alkatrészeket is lehet venni, pl. ponthegesztő fejet.

2018. dec. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért reménykedek a hegesztőtrafómba, mert rövidzár védett, tud max. 120 A-t, és ha leragad a pálca, azért azt ki tudja pirosítani. De hogy ez elég lenne két vékony lemezen egy-egy pont megolvasztásához, azt nem tudom. Talán időzítési, időtartam problémák is lehetnek.

Minden esetre, a „ponthegesztő fej” jó nyomnak tűnik. Ha nem túl drága. akkor egy próbát megérne. De milyen néven kéne rákeresni?

2018. dec. 5. 01:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

make spot welder néven jópáran csináltak köztük én is. Egy mikró sütő trafó szekunder tekercsét(sok menetes) kell lecserélni összesen 2 menetre ami viszont kisújnyi vastag kábelből áll. A primer 220v-os tekercs része nem sérülhet!

Ezt a kört egy mikró kapcsolóval tudod bekapcsolni,a kb 0.5 -1 sec kapcsolást kézzel is lehet működtetni.

https://www.youtube.com/results?search_query=microwave+trans..

2018. dec. 5. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a primért kapcsoljuk!
2018. dec. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

aliexpress.com

spot welding head

2018. dec. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönet az infókért, 1/6-tól 6/6-ig mindenkinek. Az inverteres hegesztő trafómat tényleg érdemes lesz békén hagyni. A „JuTubon” igazán sok szellemes, ötletes megoldást találtam. Még egyszer köszönet, és kicsit előre hozva, kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek. Bye bye.
2018. dec. 5. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Van ragasztós megoldás is, amit az smd lapokon használnak, az teljesen jó kell legyen.
2018. dec. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!