Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy teljesen átlagos beltéri...

Egy teljesen átlagos beltéri ajtó ami 3 helyen rögzül az ajtófélfába kibírna 10 kg terhet? Az alább felsorolt koncepciónak mekkora mértékű lehetne a hangszigetelése?

Figyelt kérdés
Öntapadós bitumen bázisú lapot akarok rátenni aminek négyzetmétere 5 kg, 3 mm vastagságú. Erre még menni két poliészter gyapjú alapú szivacs 5 cm vastagságú. Az ajtó aljára pedig ragasztanék szintén védő, szigetelő csíkot.

2018. dec. 10. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A hangszigetelése nem sokkal javulna cserébe esetleg elkezdi kifeszíteni az ajtófélfát.
2018. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet venni hangszigetelő hab lemezeket, keress ár neten. Sound proof foam/ acoustic foam néven fut. Itthon nem találtam elfogadható áron. Ha az ajtó rései elé is kerül belőle, vagy ott gumilemezzel lezárod a réseket akkor használhat a dolog. Többet segít ha az ajtód eleve stúdió szobákban használt kipárnázott, hangszigetelő. Utólag nem olyan egyszerű megoldani. Milyen hangokat akarsz kiszűrni?
2018. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megéri pénzt és munkát neked rááldozni akkor szereld fel, úgy is csak akkor fog kiderülni mennyi zajt szűr meg, előre senki nem tudja megmondani.

Biztos csökkenti valamennyire a zajokat, az ajtó meg ennyit el kell bírjon, főleg hogy egyenletesen van elosztva a súly nem egy ponton

2018. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
# 2: Az ajtó rései elé nyilván kerül, hisz az egészet be akarom vele vonni és gondoltam arra is, hogy oda gumicsíkokat rakok szigetelésnek, persze ahhoz nagyon vékony kell, hogy be tudjam zárni utána az ajtót. Láttam már ezeket a hangszigetelő anyagokat, nem tudom mennyit érhetnek. Talán azt kellene megpróbálnom, hogy egy sima felület felkerül aztán rá pluszban ez a hegyes kiálló fajta. Amit ki akarok szűrni azok a beszédhangok, tehát ez olyan 60-70 decibelt jelenthet.
2018. dec. 10. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!