Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem lehet lenyomni a...

Miért nem lehet lenyomni a bejárati műanyag ajtó kilincsem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos elromlott a Műanyag bejárati ajtóm kilincse vagy zárbetéte .. Nem lehet lenyomni a kilincset, ez miért van? Mit tegyek? Több pontos zár.. 4 "gombafej" vagy mi..
2018. dec. 18. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos zárva van, befagyott. Lehelgesd vagy hajszárítóval melegítsd. Utána próbáld kinyitni.
2018. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hiába.. nem megy.. És a zárbetét nem zár az miért van? Nem lehet elforgatni a kulcsot, de ha kiveszem a zárbetétet akkor el lehet forhgatni.. Ez miért van? Mit tegyek?
2018. dec. 18. 11:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor most ott állsz az ajtó előtt és nem tudsz bemenni?
2018. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor most nyitva van az ajtó? Vagy hogy tudod kivenni a zárbetétet?
2018. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ott, ahol a zárszerkezet zár (azaz a "több pont"-nál) időnként egy-egy csöpp olajat oda kell csöppenteni. Sok ajtón láttam is ilyen jelölést.
2018. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az ajtó nyitva van.. és így szorúlt meg a kilincs, se le nyomni se felfelehúzni nem tudom. Kilincset fogja egy csavar azt próbálnám leszedni, de az istenért nem tudom kihajtani belőle..


Már ha csak annyit tudnék megoldani h csakbezárjam akkor már nyert ügyem van, mivel bevan csukva az ajtó.. így meg be se tudom csukni..


De sajnos bezárni sem tudom valamiért! Pedig ha a zárbetétet kiszedem, akkor a kezembefogva kulcsal lehet forgatni.. Viszont ha beleszerelem akkor meg nem tudom!

2018. dec. 18. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:

"ha a zárbetétet kiszedem, akkor a kezembe fogva kulccsal lehet forgatni.. Viszont ha beleszerelem akkor meg nem tudom!" - mert nem a zárbetét romlott el, hanem a több pontos zárszerkezet az ajtóban. Ezt bizonyítja az is, hogy a kilincset nem tudtad lenyomni/felhúzni.

Mi lett végül?

2018. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!