Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék csinálni egy fény/ár...

Szeretnék csinálni egy fény/árnyék vetítő dobozt! Egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Szeretnék készítei ajándékba egy "dobozt", amiben van egy fényforrás, valamint előtte színes üveg és/vagy tömör formák, és a fal felé irányítva kirajzolódik valami szép ábra.


Gond az, hogy nem vagyok túl profi ilyesmikben, és még sose csináltam korábban. Szeretnék egy kis segítséget esetleg linkeket (nem baj ha angol) kérni, mert én nem találtam egyet sem (azt se tudom hogy mi a neve amit akarok)


Köszönöm szépen a segítséget!


2019. jan. 29. 10:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez így nem lesz jó, mert a falon csak lencserendszer alkalmazásával vetítődik ki jó minőségű éles kép. Tehát ha az üvegre mintákat rajzolsz, az a falon csak elmosódva jelenik meg.


Az ilyen "vetítő doboz" neve egyébként diavetítő, a televízió elődje.


Ha valami hasonlót barkácsolsz, mindenképp ügyelj arra, hogy az izzó körül legyen elég nagy hely, esetleg hűtőventillátor is, nehogy meggyulladjon a szerkezet.

2019. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!