Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért mondják, hogy a legjobb...

Miért mondják, hogy a legjobb egy sima cilinderes biztonsági zárbetét + egy tollas kulcsos zár?

Figyelt kérdés
Mi két cilinderes mauer elite xtra zárbetétet rakattunk volna az új biztonsági ajtónkba (nem, nem kínai), de lebeszéltek róla, hogy a második zár legyen egy tollas kulcsos trezor zár. Azt mondták így biztonságosabb. De miért?

2019. febr. 6. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hol tudsz biztonsági ajtót biztonsági zár nélkül megvenni, ugyanis anélkül nem biztonsági az ajtó... és akkor kvára átvertek.
2019. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Milyen az az ajtó?
2019. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1) Ki mondta, hogy zár nélkül vettem? Írtam ilyet valahol?

2) Egyedi gyártásban megy a NÍVÓ-tól és ott lehet kérni, hogy milyen zárakat kérünk bele.

2019. febr. 6. 15:25
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

1) Igen, az ajtóban nincs benne a zár, még most fogod beszerelni, de az ajtót már megvetted.


"Mi két cilinderes mauer elite xtra zárbetétet rakattunk volna az új biztonsági ajtónkba"


Ezt nem Te kéne eldöntsd, hanem az, akitől az ajtót vetted zárral együtt.


"Azt mondták"

KIK?

Ha a cég, akitől az ajtót vetted, akkor mért a másik zárat tette az ajtóba először, és utólag mond mást?

2019. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azt elhiheted, ha valaki felkészül és úgy akar bemenni, be is fog menni a zártól függetlenül. Piti tolvajtól meg mindkettő megvéd.
2019. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

64%-os, te komolyan ilyen szintű szövegértési nehézségekkel küszködsz? :D

Nem vettem még meg az ajtót, a héten adom le a végleges rendelést és 4 hét a gyártás. És de, mi döntjük el, hogy milyen zárakat kérünk az ajtóba, szerintem egy 300ezres ajtónál ezen a szinten ez normális. Viszont ők tanácsot is adnak és ezért mondták, hogy egy cilinderes és egy tollas kulcsos trezorzárat javasolnak inkább. Nem én szerelem be sem a zárat sem az ajtót, ők sem tettek még bele semmit, ilyet sem írtam sehol, lépjünk már túl ezen, jézusom. Befejeztem a veled való kommunikációt, mert Te csak kötözködni vagy itt, csak még ahhoz is béna vagy.


5-ös: Persze, bármelyik zár nyitható. Itt most arról van szó, hogy mennyi idő átjutni az ajtón. A NÍVÓ is úgy árulja a különböző zárakkal ellátott ajtóit, hogy vannak 5, 10 és 15 perces konstrukciók, szóval nincsenek tévképzeteim, hogy létezik feltörhetetlen zár.

2019. febr. 6. 15:47
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem nekem van nyelvhelyességi problémám.

"Mi két cilinderes mauer elite xtra zárbetétet rakattunk volna az új biztonsági ajtónkba (nem, nem kínai),"

Ez a mondat azt jelenti, hogy VAN egy új ajtód.

Ha nincs, akkor:

én ebben a helyzetben felhívtam zárboltokat, zárgyárat, és őket kérdezgettem.

2019. febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mert a tollas kulcsos zárat nehezebb feltőrni.

Én alulra, felülre is azt tettem.

2019. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem megyek bele nyelvhelyességi kérdésekbe, mert ha ez alapján nem látod, hogy ez nem egy befejezett múlt idő, hanem függő beszéd (tudom, magyarban nincs ilyen, csak angolban), akkor no comment. De ha ez nem elég leírtam a 3. pontban, hogy nem zár nélkül vettem, Te meg okoskodsz, hogy az ajtóban nincs zár és most fogom beszerelni. Oké.


8-as: én eddig pont úgy tudtam, hogy a tollas kulcsosat a legkönnyebb "lockpicking"-gel felnyomni, viszont cserébe megfúrni valóban nem olyan könnyű. A cilinderzár egyébként elvileg fúrásvédelemmel van ellátva, bár ugye semmi sem megfúrhatatlan, ha van szerszáma az embernek.


Akkor gondolom itt annyi a konklúzió, hogy jobban elbizonytalanítja a potenciális betörőt, ha kétféle zár van amit kétféleképp lehet kinyitni. Legalábbis az eddigi válaszaitok alapján ezt szűrtem le.

2019. febr. 6. 16:33
 10/17 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul tudod.

" tollas kulcsos trezorzárat javasolnak"


Ha tudod mi a trezor akkor már egyszerű miért.

2019. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!