Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szúnyogháló alapanyagot...

Milyen szúnyogháló alapanyagot ajánlanátok családi ház ablakaira házilag készítendő keretes szúnyoghálóhoz?

Figyelt kérdés

Tartós megoldást szeretnék.

Jelenleg öntapadós, tépőzáras elven működő vékony hálók vannak az ablakainkon, amik jó esetben max. 2 évet bírnak. Sérülékenyek is, hamar ki is fakulnak, és a 2. évben már mállni kezdenek a napsugárzás káros hatásai miatt.


Gondoltam, készítek helyettük keretes változatokat. Fakeretekre rögzítenék erős(ebb) anyagú, fm-re megvásárolható, méretre szabható szúnyoghálót.


Láttam különböző mintázatú és vastagságú műanyag hálókat és fém hálókat is.


Milyen tapasztalataitok vannak? Milyen anyagú hálókat érdemes választani?


Olyan kell, ami a napot is jól bírja, a csapadékot is, meg jó esetben a téli fagyokat is.


A fémek mennyire korrodálnak?



#szúnyogháló #fém szúnyogháló #keretes szúnyogháló #szúnyogháló anyaga #műanyag szúnyogháló #időjárásálló szúnyogháló
2019. márc. 14. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A horganyzott vasháló nem sokáig marad rozsdátlan, viszont tapasztalatom szerint más még annyi ideig sem bírja a kutyák kaparászását. (szúnyoghálóajtó)

Létezik alumínium háló, de azt még nem használtam, bizonyára korrózióálló, de szerintem egy házimacska kikörmöli egy mozdulattal.

Damilszerű szálból szőtt hálót használok két ablakon, évekig bírja a déli oldalon is. Igaz, a leginkább igénybevett részére (keret élénél) öntapadós fémfóliát ragasztok a napfény hatásának csökkentésére.

Szintén kereten van csipkefüggöny-szerű anyagból készült textilhálós ablakom is, az már vagy tíz éve fent van, igaz, lomb védi a közvetlen napfénytől.

2019. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy a horganyzott szúnyogháló nem lenne a legjobb választás, de alumíniumról még nem hallottam.

Rákerestem a neten, és jónak tűnik.

Kérdés, hogy mekkora választék van a fonatok sűrűségében. Eddig csak olyat találtam, aminél 1,5x1,5 mm-es a hálóosztás, de szerintem ennél finomabb szövésű kell a célra.


Nálunk nincsenek háziállatok. Pontosabban saját nincs, csak a szomszédok macskái járnak át hozzánk, de ők megelégszenek az udvari dísznövényeink nyújtotta árnyékkal, és a füves területek napoznak. :)

Így csak az időjárás viszontagságainak kell majd megfelelnie a keretes szúnyoghálóknak.


Megnézem majd élőben is, hogy milyen lehetőségek vannak.

Én nyitható keretes megoldásokban gondolkodom, mert ablaktisztításnál (főként az emeleti ablakoknál) fontos, hogy kívülről is hozzáférjünk a szúnyoghálóval nem takart (íves kialakítású) ablakfelületekhez is.


Köszönöm a válaszodat.

Egy zöld kezecskével honoráltam :)

2019. márc. 14. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is műanyag szúnyoghálónk van. Az ablakokon lehúzhatós, olyan elven működik, mint a redőny. A teraszajtón pedig elhúzhatós, de jó a nyitható is, szerintem. Már évek óta megvan, semmi baja nincs.
2019. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sima műanyag szúnyogháló van fenn az ablakon, amilyen épp volt a helyi boltban, szerintem úgy 14-15 éve. Szóval ne gondolkodd túl.
2019. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Damilos van a gazdabótból. Két egymásra forgatott léckeret közé raktam, kétoldalas ragasztószallaggal feszítve és pozdorjacsavarokkal összehúzva. Évek óta kiváló.

Alu is jó, van belőle sűrű is. Cementszitának is jó.

2019. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2019. márc. 14. 19:48
 7/8 Majatom ***** válasza:
Nekünk műanyag szúnyogháló van, kb 7 évet bírt, most nyáron cseréltük újra, a keret szintén műanyag, folyóméterben lehet venni, van hozzá külön sarokrész, és nútja van, amibe henger keresztmetszetű gumi "szalag" szorítja bele a szúnyoghálót, így egyenletesen van megfeszítve. Lecserélni is azért kellett, mert a teljesen leengedett redőnynek az ütközője dörzsölte egy helyen, és ott kikopott. A nap kb 11 óráig süti. Van egy másik ablak is, amin ugyan akkori a szúnyogháló, mint amit tavaj lecseréltem, csak az árnyékosabb helyen van, az még most is jól bírja.
2019. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. márc. 20. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!