Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv! Új gázbojlert (80 vagy...

Sasa69 kérdése:

Üdv! Új gázbojlert (80 vagy 120 literes) szeretnék a régi helyett . A szakember által, hivatalos felszerelésének az ára (tól-ig) milyen nagyságrendű?

Figyelt kérdés
2019. márc. 14. 12:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
a garancia is olyan ha 3 napon belül nem bas zodik el már nem érdemes utána rohangálni
2019. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#11 Mit nem értesz azon hogy egy készüléket csak az adott márka hivatalos beúzemelóje helyezheti csak üzembe különben ugrott a garancia? Nem az a kérdés hogy ki ért vagy nem ért hozzá.
2019. márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Igor Igorovics ***** válasza:

A gyártói önként vállalt jótállás ugrik róla, ha nem üzemelteted be velük (szívük joga feltételekhez kötni), de a kellékszavatosság még él (ez törvényben meghatározott), mint bármilyen más termékre. Ha Hajdu, amúgy sem érdemes foglalkozni vele, mert a tartály teljesen jó benne, a többi meg pár ezer forintos alkatrész. Hivatalosan átadni szinte nem is lehetséges ma már, sem a kéményest, sem a kémény nélkülit. Amúgy, ha megvannak (meglennének) a feltételek, hiba esetén-szakszerű bekötés mellett-egy normális szervizes azzal a lendülettel be is üzemeli neked, ahogy megnézte. Persze kell a számla, vagy a lebélyegzett jótállási jegy a dátum miatt. Szerintem nem érdemes beüzemeltetni, csak egy jó gázszerelővel beköttetni. Nem hiszem, hogy 20-25-nél többet kérnek érte. Persze tudatában kell lenni annak, hogy törvénysértés lehet, ha pl hozzányúlsz a gázvezetékhez, és nem jelented be, nem csináltatsz új gáztervet. Arról nem is beszélve, hogy a nyílt égésterű készülékek életveszélyesek lehetnek. Szén-monoxid vészjelző használata erősen javasolt.


Gázcirkóknál más a helyzet (nehezebb), és ott komolyabban is veszik), ott kötelező jótállásról szoktunk beszélni, ezt adja meg a legtöbb gyártó, kiegészítve plusz egy évvel, ha karbantartatod velük egy év után pénzért. A második év már önként vállalt jótállás saját szabad feltételekkel. Ezeknél a termékeknél a kötelező jótállásnak van egy olyan kitételi pontja, hogy a gyártó kötheti gáztervhez, átadáshoz, stb-hez (nem tudom pontosan) a jótállást, tehát ha nem üzemelteted be, akkor tényleg ugrik a jótállás. Egy gázcirkó átadása hivatalosan rengeteg papírmunkát és pénzt igényel. Egy 250k körüli (kondenzációs-ma már csak ezt lehet)készülékből könnyen lehet 800k a kéménnyel együtt. Ha feketén csinálod és megdőlsz, akkor elzárják a gázt, csinálnak, és meg is kell csinálnod hivatalosan. Persze a gyakorlat azért nem ilyen egyértelmű, akit lehet lehúznak, akit nem, azt nem. (Ezt nagyon halkan mondtam, és a nyílt égésterű cirkó tényleg veszélyes lehet, ha nincs szénmonoxid vészjelző, és nincs rendesen karbantartva). Kellékszavatosság itt is él, de! Egy fő alkatrész sokszor a cirkó 80%-a árban. A gyártó le fogja nyilatkozni, hogy nem hibás, egy állítás egy tagadással szemben. Persze mehetsz független szervhez, megintcsak jó sok lóvéért, és még mindig nem fogják neked kicserélni. Utána marad az ügyvéd, és ott sem valószínű, hogy nyersz, az elhúzódó perről nem is beszélve.


mindentudó99 - jobban tennéd, ha csöndben maradnál, nem ez az első kérdés, ahol oltári butaságokat olvasok tőled épületgépész témában...

2019. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Igor Igorovics ***** válasza:
A talán leglényegesebbet elfelejtettem. Ma már inkább villanybojlert szoktunk javasolni, nem olyan olcsó már a gáz, és egy gázbojler többszöröse árban egy villanyénak. Persze a gázbojler gyorsabban felfűti, ez igaz.
2019. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 mindentudó99 ***** válasza:
Igor Ha figyelmesebben olvasnál láthatnád hogy fóként a kazánra írtam ezt . De a kérdező is leírta hogy a saját gázszerelő haverja se köti be neki mert ugrik a garancia. Ugyan ezt írtam. Ennyi. Be tudok kötni egy gáztűzhelyet én is nem nagy dolog. De ha nem hivatalos szakember teszi ugrik a garancia. Ez pontosan leszokott lenni írva az új készülék hozzá tartozó leírásában.
2019. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Igor Igorovics ***** válasza:

Haverja azért nem foglalkozik vele, mert nincs rá ideje, vagy nincs hozzá kedve. Más az, aki beköti, és más aki beüzemeli. Bárki bekötheti szakszerűen. Mindenképp szakemberrel köttetném be, de a gázbojlert nem üzemeltetném be. Tűzhelynél nem tudom mennyi a jótállás, milyenek a meghibásodási arányok, ott lehet hogy érdemes. Kihagytam még valamit az előbb, nyílt égésterű készülékeknél (a tűzhely is ilyen) fontos biztosítani a megfelelő légellátást bemért légbevezetőkkel.


Nekem is halálom, amikor vesznek egy gáztűzhelyt a tescoban és jönnek hozzám a boltba flexicsőért, hogy ők majd bekötik. Amikor visszakérdezek, hogy milyen hosszút, milyen menetekkel, akkor meg néznek rám bután, és én abban reménykedek, hogy nem fog senki felrobbanni,megfulladni. Nem tudom hány balesetnek kell még történnie ahhoz, hogy törvényben tiltsák be a gázszerelési termékek lakosság felé történő értékesítését. nyilván nem lenne népszerű politikai döntés, és az embereknek Magyarországon nem mindig van pénze szerelőre, és amúgy is kevesen vannak.

2019. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!