Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha vasba fúrok egy 6mm-es fém...

Ha vasba fúrok egy 6mm-es fém fúrószárral abba belefér a 6mm átmérőjűnek írt csavar vagy egy mm-el nagyobb lyukat fúrjak bele?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 11:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mindegy. Bármilyennormális fúró viszi a sima acèlt.
2019. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%
Kiváncsi lennék, hogy a válaszadók milyen idevágó szakmai végzettséggel rendelkeznek. Én ugyanis le lettem pontozva, pedig idevágó képzettségem és több évtizedes gyakorlatom is van.
2019. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%
Én nem pontoztam senkit, de azért a kalapácsos átsegítés nem éppen profizmusra vall.
2019. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Könnyen összetéveszthető a töketlenkedés a szakmai hozzáértéssel.
2019. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Siralmas, amiket idehánytak az eddigi válaszolók. Nevetséges, hogy olyanok írkálnak ide, akiknek semmi fémipari végzettsége nincs.


Alapjában véve ott kezdődik a történet, hogy amibe fúrsz kérdező az milyen vastag. Nem mindegy, hogy ez egy 2-es lemez, vagy egy 40mm vastag tömör anyag. (Nyilván egy 40mm vastag anyagot már kézi barkácsfúróval nem lehet kifúrni, mert a furat ferde is lesz).


Másrészt kéne tudni, hogy milyen célra lesz ez az egész. Milyen pontosság kell, van-e szó illesztésről.


Harmadrészt pedig azt kell tudni, hogy egy 6-os fúró nem 6-os furatot fog készíteni, hanem annál nagyobbat. Nem véletlen, ha illesztés van, akkor dörzsárazni is kell.


Negyedrészt pedig az alakhiba amiről még beszélni kell: Vékony Lemezanyagoknál ez sokkal jobban tud jelentkezni.


Ötödrészt: A kereskedelmi forgalomban kapható tömeggyártásban készített csavarok általában mángorlással készülnek. Ha ilyet használ a kérdező, akkor egy M6-os csavarnál a külső átmérő kb. 5,6 mm, mert az így gyártott csavarokra sokkal engedékenyebb a csavartűréseket előíró szabvány.

2019. ápr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!