Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv! Karbon vázas biciklit...

Üdv! Karbon vázas biciklit hogyan lehet javítani?

Figyelt kérdés

Konkrétan az ülés cső alatti rész van elrepedve és mozog is az egész az üléssel együtt.Nem igazán értek hozzá de arra gondoltam, hogy veszek lamináló gyantát, üvegpaplant és karbon szövetet majd ezt valahogyan felrakom rá. Valaki aki ért hozzá el tudná nekem magyarázni hogy pontosan milyen anyagok kellenek hozzá és milyen lépésekben kell ezt felrakni rá?


Válaszokat előre is köszi.



2019. máj. 5. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A facen van pår btringås csoport ott akad pár arc aki javított ...
2019. máj. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fantom83 ***** válasza:
89%

Nem trollkodásból mondom,de ha megadta magát a váz anyaga,biztos jó ötlet ragasztgatni???

Nagy esés lesz a vége.ha meggyengült a váz,később is meg fog.

Alu vázas biciklit használj,az alut lehet hegeszteni,erősíteni kedved szerint.

(nekem egyedi építésű binyiglim van,tudom milyen az,ha valahol megadja magát az anyag)

2019. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha mindenképp ragaszkodsz ehhez a géphez, én kivágnám a törött részt, gondolom üreges, és jó mélyen bele ragasztanék alumínium csövet azt pedig összehegeszteném, a csupasz alumíniumot már lehet bevonni üveszálas anyaggal epoxival, vagy a amiből ezek a bringák készülnek, de ha kész nagyon letesztelném használat előtt
2019. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A karbon szerkezet előnye egyben a legnagyobb hátránya. A benne lévő szénszálak adják a szilárdságát a szerkezetnek, amik ha elszakadnak, akkor javíthatatlanok.

Hiába ragasztasz rá üvegszálat, mivel az jóval gyengébb a szénszálnál, ismét el fog törni.

Fémek sem jók, mert nem fogsz tudni elég szilárd csatlakozást létrehozni. Csavarozást nem bírja a szénszálas anyag, a ragasztással ismét ott vagy ahol a part szakad.

2019. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem egy oltári nagy repedésről van szó... 2 db 1 centis repedés van azon a csövön ami befogja az ülés csövet.. ráadásul az is csak keresztbe, nem hosszában. Szóval nincs nagy vész, lehet hasznàlni csak engem nem hagy nyugodni a dolog.
2019. máj. 7. 22:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod. Ha a kisboltba jársz vele zsömléért, nyilván nem lesz gond, de ha kiviszed az erdőbe qrva nagy esés lehet belőle, 3 hónap gipsszel.

A közlekedés veszélyes üzem, attól még hogy sokan nem ismerik fel.

2019. máj. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szlory ***** válasza:

Annyira ironikus, hogy általában azoktól olvasok "nem lehet" hozzászólást, akiknél vagy explicit kiderül a hozzászólásból, hogy egy darab karbon gépe nincs, vagy minimum sejthető.


Az egy dolog, hogy vázat nem ILLIK javítani, kivéve az acélcsöveseket. Igen, e tekintetben SEM az alut, SEM a karbont. Olaszok pl. rá sem ülnek olyanra, amin bármilyen sérülés volt, nincs javítás. Ha lehet, mi is tegyünk így.


Mégis, bárkit megkérdezünk, azonnal rávágja, hogy persze, az alu tök jól javítható. Hogyne. Azzal a feltétellel, hogy mivel az egész vázat használod, akár holnap egy másik repedés jöhet elő, akár függetlenül az elsőtől. A karbonnal nem ez a helyzet. Macerásabb (nem nehezebb, egyszerűen más a technika) a meló, viszont ha normálisan javítható (olyan helyen és olyan formátumban van a sérülés), akkor nem kell attól tartani, hogy holnap meg 5 centivel arrébb, vagy a másik csövön reped el. Normálisabb országokban komplett kis cégek állnak rá az ilyen műveletekre. Idehaza ez inkább a mellékesezés. Mondjuk a karbon vázak mennyisége is töredék. ;)


A "valahogy" és a "nem értek hozzá" viszont ellene szól. Nekem 2 karbon bringám van, mondjuk nem sérült még egyik sem. Én nem tenném magam, keresnék szakit, túlzottan kötődöm hozzájuk ahhoz, hogy ne a legjobb kezelést kapják, a legjobb esélyt az életben maradásra. De haver már annyiszor intézte el a karbon kerékszettjét, hogy halál nyugalommal javítja otthon, magának.


Zárszónak, csak néhány "példa" a sok közül, keress rá és dönts te magad, hogy kitanulod vagy náladnál tapasztaltabbat keresel fel:

https://www.youtube.com/watch?v=k7e004bfHyY

https://www.youtube.com/watch?v=9KixkO68FKU

[link]

2019. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!