Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan rögzítsem a fa gerendát...

Hogyan rögzítsem a fa gerendát a tartóoszlophoz?

Figyelt kérdés

Két opcióban gondolkozom:

1.) Az oszloppra simán felrakni a gerendát és felülről nagy méretű csavarral/csavarokkal rögzítem az oszlophoz. Ez mennyire szakszerű és masszív?


2.) Kifaragom a a gerendát és az oszlopot hogy egymásba illeszkedjenek és oldalról csavarokkal rögzítem egymáshoz a két elemet.


Ez egy kicsit masszívabbnak tartom, bár több meló.


Melyik a jobb rögzítő eszköz erre a célra, sima horgonyzott facsavar vagy hatlap fejű csavar anyával? Az utóbbinál át is kellene fúrni, szóval több meló.



2019. jún. 26. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit be kell csapolni,és 200 as szeggel felülről rögziteni .
2019. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sarokkötés és csavar nem jó megoldás?
2019. jún. 26. 16:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Vasalhatod is, ilyesmikkel. Kis legördítés.

[link]

2019. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam a vasaláson is, de szerintem az nemtúl esztétikus.

Ha lehetne inkább a "Sarokkötés rálapolással" választanám és a csavarozást: [link]


De nem tudom ez mennyire stabil.

2019. jún. 26. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok az értetlen, de mivel nem tudom elképzelni a konkrét megoldandó feladatot (mivel a leírás alapján az teljesen rejtélyes marad és szőnyeg poroló állványtól a kerti pergoláig bármi elképzelhető), ezért 50 évnyi tapasztalatom ellenére sem tudok semmi megoldást javasolni.
2019. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy kissebb terasztetőről lenne szó, Megpróbáltam lerajzolni, hogyan kötném össze az oszlopot a gerendával:

[link]


Illetve az a kérdés még,hogy mekkora csavar kellene, ha ez a megoldás jó.

2019. jún. 26. 18:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkora ÁLLVÁNYCSAVAR kell, hogy ne jöjjön ki a túloldalt. Előfúrni azt is előfúrnám, szóval egy kicsit tovább fúrni nem nagy meló, ha csavart akarsz. Jó mind a kettő. Plusz bekenném az illeszkedő felületeket faragasztóval, bár ez elhagyható.
2019. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 5-ös vagyok, sajnos sokkal több információnak nem jutottam birtokába, ezért csak általánosságban próbálok segíteni.

Ha terasz tetőről van szó, akkor akár a függőleges oszlopot, akár a rá fektetendő gerendát mindenképpen ajánlatos az épület falához rögzíteni a stabilitás növelése érdekében. Az oszlop tetejére ajánlatos ráültetni a vízszintesen vagy kissé lejtősen elhelyezett gerendát (a szóhasználattal azért vigyázni kell !! mert létezik palló is) és akkor lehet a gerendán átvezetett szöggel vagy állványcsavarral rögzíteni azt a függőleges oszlophoz. Megjegyzendő, hogy ácsolásos technikával fém elem hiányában is biztonságos kapcsolódást lehet készíteni. Ha az egész szerkezet egy kocka vagy tégla éleihez hasonló lesz, akkor érdemes figyelni a tér három irányából összefutó elemek biztonságos összeillesztésére (sarok). Tervezéskor figyelembe kell venni a legkisebb tömegre való törekvést, elkerülendő az otromba megjelenést, de biztosítva a megfelelő stabilitást (teherbírást, ha héjazat is kerül rá). Bizonyos helyzetekben érdemes lehet a fémszerkezet kialakítását sem kizárni.

2019. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!