Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kezeletlen fenyőbútort mivel...

Kezeletlen fenyőbútort mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Szeretném ha a színe natúr maradna (lakk? de milyen?). Minél egyszerűbb megoldás kellene,nem vagyok gyakorlott.
2010. júl. 9. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

fapác, lazúr, lakk...bemész a barkácsboltba és segítenek ;)... ha színtelen lakkal csinálod fenyő színű marad


[link]

2010. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha már le-optiztam a fát, akkor is mehet rá ez a lakk?
2010. júl. 9. 20:16
 3/7 otletbutor válasza:
100%

Szia!

Mivel natúr színt akarsz, így a pác és egyéb színezett termékere ne hagyd magad rábeszélni. Sima egyszerű vizes bázisú lakk (selyem fényű, vagy matt fényű) és egy ecset is csodákra képes. Ez a legegyszerűbb megoldás. Én általában a Köber termékeket használom, nagyon egyszerűen lehet vele dolgozni, és gyorsan szárad. Érdemes kicsit felhígítani úgy 10-15% vizzel. Ha veszed a festéket vegyél hozzá pár csiszoló szivacsot is (100-140 szemcseméret) és a rétegek megszáradása után csiszold be. Ha kicsit szebb felületet akarsz akkor lakkozás előtt vizezd be egy rongy segítségével az egész felületet, várd meg míg megszárad, és csiszold be jó alaposan csiszolópapírral (120 szemcseméret) és utána lakkozd. Kettő de inkább 3 réteg az ajánlott.

Sok sikert!

2010. júl. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 otletbutor válasza:
Szia! Mit takar az hogy le-optiztam?
2010. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Opti bútorápolóval bekentem.


Hülye kérdés, de ugye fektetni kell a bútort lakkozás közben?


Köszi a hasznos válaszokat!!!

2010. júl. 10. 17:58
 6/7 otletbutor válasza:
Érdemes.
2010. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gyula Gergő válasza:
Tudom, hogy régi már a levelezés, de azért ideírom, hátha segít valakinek. A natúr fenyő a természetes fénytől, ill. annak UV tartományától be szokott sárgulni, még akkor is, ha színtelen lakkal vagy páccal van lekenve (ezt tapasztalatból mondom, a kerti faházunk napos oldala besárgult, a másik kevésbé, pedig 3 réteg színtelen lakkal be volt eresztve). Létezik olyan, hogy sárgulásgátló (PNZ nevű bajor cég gyártja), ami állítólag nagyon jó. Ezt a még natúr fenyőbe kell beereszteni, addig, amíg felveszi. Utána 24 órán át szárad és lehet rákenni egyéb felületkezelőt. Még nem próbáltam, most fogom, beltéri ajtókra.
2015. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!