Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fali TV konzol felfúrása...

Nagytom kérdése:

Fali TV konzol felfúrása Ytong falba?

Figyelt kérdés

Egy Vogel's W53080-as TV konzolt szeretnék Ytong falra rögzíteni.


Gyárilag 80mm-es csavarokat adnak hozzá tégla falhoz való tiplivel. (minőségi cuccnak tűnik biztos vagyok benne hogy jól méretezték és valósak a terhelési adatok, de az tégla falra van)

Ezt a verziót most nem szeretném megkockáztatni za Ytongba, mert idővel ha esetleg lesz nagyobb TV-nk akkor kb duplája lesz a terhelés a mostaninak és nem akarok fúrni csak 1x.


Kérdéseim:

- Elegendő e a 80mm-es csavar és hozzá pedig veszek Ytong tiplit/dűbelt? (Találtam Fischer márjájú dűbelt ami elég komolyan néz ki, de elég e?)

- Legyen csak a csavarszár hosszabb és elegendő a normál tipli? Ha igen milyen hosszú legyen?

- Szerezzek hosszabb csavart, és hozzá Ytong tiplit/dűbelt? Ha igen mekkorát?


Extra kérdés:

Ha Ytong tipli lesz akkor annak a furat átmérője fel lesz tüntetve a dobozán, hogy mekkora lukat fúrjak vagy van valami ökölszabály erre?


Összerelési videó:

https://www.youtube.com/watch?v=HlCs8iSSpe8


Nagyon köszönöm előre is a segítséget!



2019. júl. 16. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem akarod, hogy kiessen a falból, válaszd a lehető leghoszabb csavart és ytong dűbelt. Pl. a fal vastagságának 3/4-e hosszút.

Párszáz forinton ne múljon.

2019. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Ez már egy jó irány/arány.


30 cm vastag ott a fal/ytong.

Nem lesz túlkapás a 20cm-es csavar dűbellel? (az mondjuk biztos hogy ott fogja tartani)

30kg-os terhelést lesz rajta max 3 furatra.. mondjuk ahogy ez most így leírtam így már nem is olyan túlzás a 20cm.


Értelem szerűen nem a sprórolás lesz ebben a folyamatban a mérvadó viszont a falat nem akarom nagyon szétlőni csak annyira amennyire muszáj.

Én egy 12mm-re gondoltam (max 15mm) a 1,5x nagyobb a gyárinál + az ytong dűbel, de akkor azt mondod, hogy az még kevés lesz?

2019. júl. 16. 20:07
 3/5 bamboochatheone ***** válasza:
Vegyél Fischer dübelt és nem kell aggódnod. Imádom a termékeit.
2019. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10x100-as dübel elég lesz.30 kg fog tartani a 3 csavar, ne komplikáld már túl :)
2019. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a választ, akkor egy 12cm-es végig menetes csavarral (hogy full fogása legyen) és a Ytong dübellel fogom megoldani a mutatvány.


Köszi Srácok!

2019. júl. 17. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!