Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz vissza kapcsolása hogyan...

Szafcsi1 kérdése:

Gáz vissza kapcsolása hogyan történik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már egy éve le van kapcsolva a gáz, tartozás miatt. Az óra fent van csak lezárták, leplombálták.

Én most kifizettem minden számlát, és elindítottam a visszakötést.

Sajnos rossz hirként azt kaptam hogy akár három hónap is lehet a visszakötés, de semmi több részletet nem kaptam arról hogy mennyit kell fizetnem, és milyen műveletekre van szükség a vissza kapcsoláshoz. Egyetlen egy parapetes gáz konvektor van a házban.

Azt már megtudtam hogy nyomásmérést teszt kell, és egy gázszerelő aki átnézi a rendszert.

A kérdés az hogy én már most megrendelhetem egy alvállalkozótól a nyomásmérést ?

Hívhatok egy hivatalos gázszerelőt ?

Mivel a gázművektől csak anyyi választ kaptam hogy majd egyszer hívnak és majd kijön valaki töllük, ezért én már előre megcsináltatnám ezeket a vizsgálatokat, ha persze elfogadják, és nem fogják azt mondani hogy igy is ugy is ők is elvégzik ezeket a vizsgálatokat.

Nem szeretnék kétszer fizetni, viszont ha lehet előre megcsináltatnám a teszteket.



#gáz #tartozás #visszakapcsolás.közmű
2019. júl. 24. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:

A rossz hír,hogy MINDENNEK a legutolsó szabványnak kell,hogy megfeleljen.

Lesz pár gond,attól függ,milyen rég lett kiépítve az egész Ha régi,menetes kötés van valahol,az nem megfelelő,ha a csapok a régi kékek,az mind~mind csere,a földelés rá kell hogy legyen kötve az óra fölötti csőre,és a két cső össze kell,hogy legyen kötve.


Csak olyan szerelő nézheti át aki a szolgáltatóval partnerségi szerződésben van.Vagy is más is nézheti,csak nem fogadják el.


Aztán... valószínű,hogy kérnek vill.szerelőtől EPH-jegyzőkönyvet is.Ezzel egyidejűleg,a földelést is rá kell kötni szabványosan a gázóra fölötti csőszakaszokra.


Az ország területén más-és más szigorral intézik ezt a dolgot...én itt Szegeden "semmi jóra" nem számítanék.

2019. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Jó lenne tudni kik azok akik szerződésbe álnak velük. Tudomásom szerint ők is alválkozokat hivnak ezekre a munkákra. Nem minden esetbe a főgáz, vagy főtáv emberei csinálják ezeket.

Én csak szeretném felgyorsítani a dolgokat. Hívnák villany szerelőt, nyomásmérőt, csak jó lenne tudni kit fogadnak el.

Ha rajtuk múlik minden egyes szerelőt, több hetes különbséggel küldik ki az embereket.

2019. júl. 24. 18:54
 3/10 A kérdező kommentje:

Felrakok két képet, nem tudom hogy ez alapján meg tudod e mondani hogy régi, e.


Ha egyáltalán lehet ide linket beszúrni.


[link]

[link]

2019. júl. 24. 19:10
 4/10 anonim ***** válasza:
befáradsz a szolgáltatóhoz és megkérdezed a menetét, és, hogy milyen felülvizsgálatok kellenek, miről kell papír a visszakötéshez. Kéményes készülékek esetén kéményről is kellhet papír, és kérdés, hogy melyik régi gázkészülékedet nem fogadják el.
2019. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászóló leirtam hogy nem adnak semmi választ, és azt is leirtam hogy nem kéményes
2019. júl. 24. 22:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy nem adnak választ.

Addig nem állok fel az asztaltól amig nem adnak választ minden kérdésemre.

2019. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mivel te csak egy egyszerű ügyintézővel tudsz beszélni aki csak a papír munkához ért, a bekötési műveletekhez nem, igy csak annyit tud mondani hogy majd keresni fogják magát.

Hiába mondod hogy addig nem állsz fel az asztaltól, ott öregednél meg.

Sajnos nem ugy vannak a dolgok ahogy mi elképzeljük, vagy ahogy szeretnénk.

2019. júl. 25. 06:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor kérj egy illetêkest okos.
2019. júl. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Te nagyon nem értesz ezekhez a dolgokhoz, nem értem minek irkálsz ide feleslegesen
2019. júl. 25. 19:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább úgy tűnik hogy a te ügyintézésed felesleges....
2019. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!