Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire lenne drága ha...

Mennyire lenne drága ha asztalosokkal csináltatnék egy teljes szekrénysort?

Figyelt kérdés
Nem tetszenek a mostani szekrénysorok.

#szekrény #asztalosok
2019. aug. 7. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
3 x a,mint amit a boltban veszel.Aztán vársz rá másfél évet is .
2019. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ miből szeretnéd. Ha mondjuk táblásított minőségi vörös vagy borovi fenyőből akkor akkor az lényegesebben drágább lesz mint egy bolti bútorlapból készült.

Viszont az asztalosok 99%-a már bármit elkészít bútorlapból is, és nem kell másfél évet várni rá 3x áron ahogy az #1 írta. Gondolom még életében nem csináltatott semmit asztalossal csak hallott valamit aztán beböfögött egy választ a kérdés alá.

2 éve csináltattam a gardróbba egyedi szekrénysort, amit az IKEA-ban kinéztem mezei fehér az 400 ezer lett volna, asztalos 360-ból kihozta 1,5 hónap alatt gyártással és beszereléssel.

2019. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
2 es nem böfögtem,hanem a valóságot írtam le .
2019. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
400 ezer és 4 millió között - igény és méretfüggő.
2019. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

A katalógusból rendelhető, illetve lapra szerelt bútorok alá nem nagyon tudnak lemenni árban, csak a minőség rovására.

Az asztalosok inkább egyedi megoldásokban jók: nem derékszögű sarkok, egyedi elképzelések.


Meg természetesen az igazi fa bútorok, de ott elemenként egy millióval nyugodtan számolhatsz. Viszont egy politúrozott bútor családi hagyaték lesz.

2019. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Egy jó minőségű bútor a boltban is drágább. Lehet olcsó lapraszereltet venni, de írtad, hogy az nem tetszik (nem véletlenül)

Kérj egy árajánlatot asztalostól, aztán meglátod! Tényleg hatalmas a szórás, mérettől, anyagtól, vasalatoktól függ.

2019. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. nem néztem ki semmit. egyedi elképzeléseim vannak. nemnagyon értem h miért csinálják a szekrényeket nagy nehéz fából--leginkább csak valami furnéros vacakból- vagyis amikor a szekrényem ajtócsattját cseréltem ki akkor össze-vissza porladt.


nem értem h miért olyan nehezek stb. a ruhák nem olyan nehezek. könyvek sem. legalábbis ha szandra féle bútort nézzük akkor kevesebb könyv is fér el. nem úgy mint a régebbi szekrények.


én magam tudnék csinálni szekrényt, de csak műanyagból. és ugyebár az nem túl szép. egy polc műűanyag 25 kg-ot képes elbírni. vagyis bőven elég a ruhákra és annak a 30 db könyvnek.


ha műanyagból hozom ki akkor kb. 80 000ft kész lenne és kb fél év. munka mellett 1 év.


ez a helyzet. ezek a gondolatmeneteim.


asztalossal fogok csináltatni konyha pultot és konyha szekrényt és sarokszekrényt. láttam h milyen szépeket tudnak készíteni. valamint lambériáztatni is fogok. szóval jó sok tervem van az asztalosokkal.

2019. aug. 7. 22:30
 8/8 A kérdező kommentje:

ja és a mostani szekrényeket ugy csinálják h egyben kell összerakni. vagyis nemnagyon mozdíthatóak. ami fontos lenne nekem,mert még nincs új padlóm. az új padló készítésnél fontos h akik leteszik a padlót jól eltudják mozdítani a szekrényt. az egész szekrényt szét kell szednem h letudjak padlóztatni. és a szétszerelt vackot hova tudnám tenni? sehova. nehéz is a szétszerelés és mégnehezebb összerakni. nagyon nehéz volt összeszerelni. nem értem h miért ilyen ostobák a szekrénykészítők.nem gondolkoznak sohasem. sokat néztem és mindegyiknek hasonló vagy több problémái voltak. aki először vásárol bútort persze h nem gondol ezekre. aztán később döbben rá és bánhatja az egészet.

volt olyan munkatársam aki azt panaszolta h a szekrények ajtajai nem is egyformák. vagyis ha becsukva voltak a szekrények valamejik mindíg nagyobb volt. akkor befuratta lejjebb h egyformák legyenek. de hiába, nem a rossz összeállítással volt a gond hanem az h valóban nagyobbra csinálták. volt aki azt panaszolta h csámpásak az ajtajaik meg volt aki azt mondta h görbe a bútor oldalt és a másik szekrényelem között fennt nagy rés látszódott.

eszeveszett drágák és tele vannak hibával. ennyire nehéz odafigyelniük a gyártóknak/tervezőknek?


egy asztalos nemigazán szeret hibázni. ráadásúl később jelezhetjük felé ha valami gond van. de egy gyártott szekrénynél nem lehet ezt megtenni.

az asztalos biztos megnézi a gondokat és biztos megpróbálja kijavítani. szerintem jók az asztalosok. kár h egyre kevesebben vannak. legalábbis nálunk.

nálunk inkább használtan vesznek szekrényeket, mint ujjonnal vagy asztalossal készítve. régebben azért igényesebbek voltak a gyártók, mára nem azok. ezért keresik a régi szekrényeket.

2019. aug. 7. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!