Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti mit tesztek a háztartásotok...

Ti mit tesztek a háztartásotokban azért, hogy minél kevesebb műanyagot használjatok?

Figyelt kérdés
Például gondolok itt műanyag zacskó helyett, vászontáska használatára stb.

2019. aug. 11. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Mindig van nálam vászontáska, bevásárláskor azt használom, nem szoktam nejlontáskát kérni/venni. Péksüteményeket papírzacskóba teszem ha lehet. Zöldséget, gyümölcsöt is ha lehetséges nem teszem zacskóba. Egy nejlonzacskót többször is felhasználok.

Szívószálat, eldobható műanyag tányért, evőeszközt igyekszem a lehető legkevesebbet használni. Innivalót kulacsban viszek magammal többnyire.

Ásványvizet nem veszek szinte soha, üdítőt is keveset iszom.

Ilyen alap dolgok, semmi különleges.

2019. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Koton nélkül szexelünk.
2019. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Vászontáska mindig van nálam több is.

Vizet saját üvegben viszek magammal mindig.

Csomagolt szalámik helyett csemegepultban vagy hentesnél veszek lehetőleg saját dobozba.

Tejet hetente egyszer veszek a piacon saját üvegbe, ugyanitt néha túrót, tejfölt, sajtot is szintén saját dobozba.

Smink és körömlakk lemosáshoz vatta helyett varrtam kis pamukorongokat.

Konyhai papirtörlő helyett csak konyharuhákat használok.

Folyékony szappant sem veszek már otthonra csak rendes szilárd szappant.

Munakhelyemen sajnos sokat nyomtatunk, de minden papírt újrahasználunk, mindkét oldalára nyomtatunk, vagy összevágjuk jegyzetpapírnak.

És folyamatosan gyökereztetek szobai növényeket, így szinte minden hónapban ültetek virágot.

2019. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Mostanra vegyszermentes háztartás lettünk, gyakorlatilag mindent mi készítünk, mososzert, Mosogatószert stb

Szelektív gyűjtés, fém szívószál, kulacs, saját doboz stb alap már évek óta.

Igyekszünk használt ruhákat venni( 3 gyerekünk van) illetve igyekszünk etikusan vásárolni és természetes játékok mellett tesszük le a voksunkat.

De nálunk a nagy lépés most a vegyszermentesseg.

Eddig viszonylag sok műanyagot termelte tisztitoszerekkel, így gyakorlatilag megszunt itthon a flakon.

2019. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Vászon táskát használunk a bevásárláshoz. Legtöbb esetben a pékáru hoz is van saját zsák. Palackozott vizet nem iszunk, üdítőt alkalmanként, de általában inkább szörpöt.

Saját kulacsom van. Van egy elviteles kávéspoharam, de nem használom csak itthon. Elvitelre nem rendelünk kaját, inkább beülünk valahová, bár most spórolunk tehàt nem is tudom mikor volt ilyen utoljára.


Van már luffaszivacsom és fa mosogatókefém a tisztításához, de a fogkefém még nem cseréltem le. Nemrég a nepazarolj boltban töltöttük újra két db tusfürdős flakonokat de szerintem a fürdéshez átállok a szilárd szappanra, és kézmosás hoz is, max a vendégeknek tartanék fenn folyékonyat. Nyitott vagyok a szilárd sampon használatára, de még nem léptem meg. Ja, és vadászom a papírdobozos wc papírt.

Papírtörlő nincsen itthon és textil szalvétánk is lesz valamikor. Ami nekem a gondot jelenti az a nasi . Pláne az ilyen olyan chipsek. Ma beruháztam egy aszalógépre és tervezem, hogy átallok arra, hogy magamnak csináljak nasikat.


Ha még ezen kívül bejön műanyag doboz, akkor azt általában elteszem, egy kis kreativitással bármi lehet belőle. Általában növények. :).


Aztán ha ez már mind rutin akkor azon is gondolkodtam, hogy minimalizálni kellene a folpack használatát. Ja. Kaptunk rokonoktól egy csomó ilyen -olyan tésztát, ha elfogy akkor lehet, hogy azt is csomagolásmentesből kellene venni de ezek még tervek, ahogy az is , hogy a fűszernövényeim legalább magam termesszem.


A pékárus paírzacsikat eltettem, van egy nagy adag ami jó lesz szendvicset csomagolni, ha elfogy akkor majd újrarasak.


mit nem csinálok: nem veszem saját dobozban a húst, tejet, stb mert elég keveset fogyasztunk belőle, (értsd. 2-3 hetente van húsos fogás)és nem éri meg szarakodni vele, de lehet hogy meglépem majd azt is. Illetve, van egy időzítős AirWick a fürdőben, talán ha kifogy a jelenlegi palack akkor nem veszem újra az utántöltőt a készüléket pedig elajándékozom. De nem tudom milyen lenne a legkevésbé környezetszennyező illatosító, mert arról nem mondok le.

Ha már volt szó a fürdőről nem állok át a bio fényvédőkre, és az arckémem is csak sima bolti de nem aludobozos, hanem üveg golyós. A többinél még nem találtam ki. Keveset sminkelek, de ha igen, akkor csak egy kis törcsivel és olajjal távolítom el, egyelőre sminkelmosó olajjal de keresek valami más alternatívát, és a jól bevált fogkrémet sem akarom leváltani.

(Kávét vajon darálva is lehet kapni csomagolásmentesen?)



Nem műanyag de azért ide tartozik hogy sajnos nincsen komposztáló. Most az albérletben nem szeretnék de nemsokára lesz saját és ott biztosan fogok, és ha elérhető akkor a műanyag csomagolású helyett az üvegeset veszünk pl mustár, illetve a papírral is az a helyzet, hogy aminek a hátoldalára írhatok azt megtartom, és van egy csomó fél füzetem még suliról amiket szintén be szeretnék tölteni, ez a raktár egy életre elég lesz, kicsit gyűjtögető voltam. Van egy kapszolás kávéfőzőm amit úgy kaptunk hogy másnak sem kell, nem tudom vagy tovább adom, vagy veszek fém újratölthető kapszulát, mert egyébként szeretem az ízét csak sok szemetet termel. Szóval ja. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, csak nekem is jól jött, hogy egy kicsit összegeztem a saját fogyasztási szokásaim. És mit kell még megtennem.

2019. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

5, illatositasra próbáltad már a pálcika változatot?

Én nagyon szeretem, keskeny szájú üvegbe én baba olajat öntök citrom, teafa, menta illóolajat, és hetente forgatom a palcakat.

Mi nagyon szeretjük.

2019. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket :)
2019. aug. 12. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
6. Köszi szépen, való igaz, még nem de ami késik nem múlik...
2019. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Személyes tapasztalatok:

1. Vásárlás: tojást, pékárut,zöldséget, gyümölcsöt a helyi termelőknél, vásárcsarnokban vásárolok, viszek saját tojástartót, többszörhasználatos zacsit. Ha nem lenne nálam zacskó, a kapott zacsit még 2-3 alkalommal felhasználom.


2. Italok: mindenhova kulacsomban viszem az otthoni csapvizet, ha kifogy utántöltöm. Kávét saját zárható kis termoszomba kérek, üdítőt ritkán veszek, de a palackot mindig szelektálom.


3. Egyetem miatt sok a PAPÍR: ezért mindent kétoldalasan nyomtatok (ha lehet, egy lapra 4 oldalt is), és festéktakarékos üzemmódban, így kb feleannyi energia és erőforrás kell. A megmaradt nyomtatványok hátoldalára szoktam írogatni, jegyzetelni, vagy négy darabra vágom és a "tiszta" fele noteszlap lesz. Utána megy csak a szelektívbe.


4. Takarékosság: a villanyt nem égetwm feleslegesen, ha nem szükséges nem kapcsolom fel 10 másodpercre. Fogmosáskor és a rövid zuhanyzás idején a szappanozáskor mindig elzárom a vizet. A zuhanyzóban mindig ott wgy vödör. Amibe az összegyűlt vízzel naponta kb 2 alkalommal lehet leönteni a wc-t. Nem ciki!!

Éjjelre, meg amikor nem vagyok otthon, letekerem a fűtést, amúgy sem fűtök nagyon melegre


5. Pesten mindenhova tömegközlekedéssel megyek, ha vidékre megyek haza, az esetek legnagyobb többségében vonattal, kényelmesen megyek haza.


Én egyelőre ennyit tudok tenni a legtöbbet. Szerintem ez az a minimum, ami nem telik nagy erőfeszítésébe és kellemetlenségébe senkinek. Ajánlom mindenkinek, egy hét után sikerélmény garantált!

2019. dec. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!