Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Déli fekvésű 10. emeleti...

Déli fekvésű 10. emeleti lakás ilyenkor nagyon meleg?

Figyelt kérdés
Az egész délre néz, konyha, s a 3 szoba ablaka. Gondolom ilyenkor nagyon meleg lehet, főképp a félszobák. Hány fok lehet egy ilyen lakásban?
2019. aug. 20. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 30 fok.

Igaz én családi házban lakom, de pár éve volt egy barátnőm aki egy 8. emeleti délnyugati fekvésű lakásban lakott.

Na nála egy ilyen meleg nap után mint a mai, még hajnali 1-kor is patakokba ömlött rólam a víz.

Konkrétan mint valami szauna. Mikor ott aludtam nála (aludtam... az enyhe túlzás) nekem felért egy terrorral.

Kb. délután 1 órától napnyugtáig körbe sütötte a nap a falakat, redőny nem volt szóval még az is rá tett egy lapáttal.


Itthon nincs klíma (családi házban) de szigeteltek a falak és 3 rétegű ablakok vannak. Lehúzott redőnynél a délnyugati oldalon lévő szobában sem kúszik feljebb 25-26 foknál a hőmérséklet (tartós kánikulában sem).

Nem tudom meg e lehet szokni azt a horrort ami panelban van ilyenkor klíma nélkül, nálam már ez a 26 fok is kiképzés a normális alváshoz.

2019. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Rettenet, nem csoda hogy ilyenkor augusztusban nem kelnek el ezek. Illetve ha potenciális vevőnek mutatják, minimum azt katod hogy kereszthuzatot csinálnak, vagy ha van légkondi azzal jól lehűtik előtte, vagy reggeli időpontban történő megmutatádhoz ragaszkodik az eladó, amikor még a hajnali picit hűvösebb levegővel átszellőztették a lakást. Ha ikyent néznék, ragasukodnék a délután 4-6 közti megnézéshez. Arról nincs tapasztalatom, mennyit segít a hőszigetelt külső fal
2019. aug. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A 30 még nem is tűnik olyan vészesnek panelhez mérten, déli fekvéssel. Otthon a tetőtérben van 30, úgy, hogy azért nem a városközpontban van a ház, sok a zöld is. De mondjuk tény, hogy 25 fok fölött én is "meghalok".
2019. aug. 21. 01:12
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
+döglesz klíma nélkül. Földszint DNy-i sarkában ülök, és meleg van. Ablak nyitva és nyitva is volt egész este.
2019. aug. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A lakásunk 10. emeleti, hőszigetelt (16 cm) betonpanel, DK-ÉNy-i fekvésű. Tegnap, amikor du. hazajöttünk a függönyökkel elsötétített lakásba, egész hűvösbe léptünk (27C°).
2019. aug. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
27 fok? S ráadásul csak függönyökkel? Az viszont nagyon jó.
2019. aug. 21. 16:16
 7/15 anonim ***** válasza:
A rendes függönyök mögött voltak elsötétítő függönyök is. Így volt a 27 C°. Később viszont már nem éreztük olyan hűvösnek a lakást, amikor tovább benn voltunk, de izzadni sem izzadtunk.
2019. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező!

Nem kell elhinni a különböző meséket csak azért mert neked az szimpatikusabb.

A nyári hőségben - 40 C fok körüli - elviselhetetlenül meleg van a panelben főleg, ha déli fekvésű.

Itt ahol lakom, az szinte mindenki lent üldögél a téren a padokon, mert elviselhetetlenek a panellakások.


De olvasd el, mit írtak mások:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__79393..

2019. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*éjjel is
2019. aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tisztelt 8-as válaszoló!

Én nem kételkedem abban, amit írsz a lakásodról de megkérlek szépen, hogy ne folytass ellenpropagandát, mert amit én írtam a hőszigetelt lakásomról, az színtiszta igazság. Nem hívlak meg, hogy személyesen győződj meg róla, de megkérlek, hogy hidd el! Előre is köszönöm!.

2019. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!