Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ez egy jól megterv...

Szerintetek ez egy jól megtervezett ház?

Figyelt kérdés
A házunkat egy állítólag Ybl díjas tervező tervezte, anyám meg a nagyanyám el van ájulva milyen gondosan tervezte meg. Tele van nagy ablakokkal, a 2 db 8 nm-es szobában 150*150-es, amik ráadásul a szomszéd WC ablakára néznek, déli fekvéssel, de télen teljesen sötétek, ilyenkor meg egy hőkatlan. Még viccesebb, hogy van még egy 15 nm-es nyugati szoba, 300*240-es eltolható. Na konkrétan az a szoba télen egy jégverem. E szoba mellett van a nappali azt meg ez a szoba takarja el télen. Szoláris energia nulla, ilyenkor meg az egész ház átforrósodik. Komolyan 10.emeleti panel jobb ennél. Csak előttem ne mondanák, hogy milyen szuper, meg hogy én miért gondolom úgy.
2019. aug. 24. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

150x150-es ablak mióta nagy? Teljesn normál méretű. Hogy vele szemben wc ablak van, gondolom északi, minimum 4 méterre, az helyi adottság. Azt nem értem, hogy egy déli fekvésű ablak télen hogyan lehet sötét? Ez valami Pesti bérház, vagy vidéki családi ház? Oldalhatáron álló?


A másik, hogy miért a tervező hibája, ha édeasanyád nagy, 3x2,40-es ablakot szeretett volna a szobára? Cseréljétek ki háromrétegű üvegre, német profillal, meg hát fűtsetek...

Azt sem értem, hogy hogy lehet, hogy bár kitakarja egyik szobátok a másikat, mégis hogy forrósodik át?



Én két dolgot ennek a hisztiáradatnak a hátterében. Egyrészt rosszak a telek adottságai, másrészt olcsó anyagokból építtettétek meg. Hogy vannak-e konkrét tervezési hibák, azt egy lefényképezett alaprajz és helyszínrajz tükrében szívesen véleményezem, bár nem vagyok Ybl díjas.


Ja, és nappal árnyékoljatok, húzzárok le a redőnyöket.

2019. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam onnantól bukik a dolog, hogy hogyan kerül egy "Ybl-díjas tervező" által tervezett lakásba két db 8nm-es szoba.
2019. aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem kell felülni a díjaknak, mert az kapja, akinek adják, azaz ritkán van igazi összefüggés a a díjazás meg a szakmai teljesítmény mögött. Másrészt az sem mindegy, hogy mikor kapta a díjat a tervező, a házatok megtervezése előtt, vagy csak utána. Nemcsak íróknál, festőknél van, hogy az epigonok műveit saját műként ismerik el (anyagi részesedés ellenében), az építész is kiadhatja a munkát egy beosztottjának (annak idején minden építész állami állásban volt), ő meg csak aláírta (a honoráriumból meg esetleg kapott 10%-ot, aki ténylegesen megtervezte).
2019. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!