Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Műemlék lakásban ablakcsere?

Műemlék lakásban ablakcsere?

Figyelt kérdés
Régi dupla ablakok vannak a házon, műemlékvédelem végett nagyon nem lehet cserélni. Én viszont arra gondoltam, ha a külső ablak rész meghagyásával a belső ablakokat kicseréltetem műanyagra, akkor nem lesz nagyon kivehető az új ablak. Szerintetek?
2019. szept. 20. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
A szerintetek nem sok ilyenkor. van a műemlékvédelmi felügyelet vagy mi. Nos ők az illetékesek, és vannak szabályok, előírások.
2019. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Simán ki lehet cserélni, nemrég újítottunk fel egy műemlékvédelem alatt álló régi 1902-es sváb házat.

Mondjuk tény, hogy csak olyan ablakok kerülhettek vissza amik korhűek, és hasonló kialakításúak mint az eredetiek.

Nyilván 3x olyan drága volt így egy ablak(160x90 volt egy darab 420 ezer), viszont 3 rétegű és nagyon gyönyörűen megcsinálták az üveg betéteket és a fa berakásokat.

A homlokzatot is le lehetett szigetelni, azzal a kritériummal hogy ugyan úgy kellett kinéznie mint amilyen volt.

Kijöttek az önkormányzattól, mindent lefényképeztek még a bontás megkezdése előtt.

2019. szept. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!