Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázbojler őrlángja sárga és...

Gázbojler őrlángja sárga és nagyon ugrál. Használható így a készülék?

Figyelt kérdés

Úgy ugrál a láng, mitha a szél fújná össze-vissza, pedig szélcsend van amúgy, ha nincs légmozgás a fürdőszobában, akkor is ezt csinálja.

Most kezdte ezt délelőtt. Most elzártuk, a bojlert teljesen, megnéztem és látszik, hogy az égője és környéke már eléggé meg van égve és kormos is. Nagyon veszélyes ez így, vagy időnként használható? Ma már nyilván nem jön ki gázszerelő, de fürdeni meleg vízzel kellene... Mit caináljunk?

Lányom szerint sziszeg is, mikor ég az őrlang, de én nem hallom. Szóval olyan nagyon hangos nem lehet...az gondolom természetes.


2019. szept. 29. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg el van koszolódva az őrlángbiztosító csövecske.

Nem veszélyes, simán csak kellemetlen ha elalszik az őrláng ez miatt én nem lesz meleg víz.

A szín és a vibrálás abból eredhet, hogy ugye a gáz keveredik levegővel mielőtt meggyulladna a cső végén. A csőben lévő szennyeződés belekeveredik a gáz+levegő keverékbe, és ez okozza az elszíneződést.


A másik bár ritkább eset, mikor a tartályból valahonnan szivárog a víz és ez okozza az őrlángnál ezeket a jelenségeket.

2019. szept. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ki kell tisztíttatni, addig is használd nyugodtan, nincs belőle baj. A gáz ahogy a fuvókán átmegy, annak van sziszegő hangja.
2019. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tegnap el volt zárva emiatt pár órára, majdnem egész napra.Kicsit oldalt leportalanitottam a szellőző rácsoknál (ez az átfolyós vízmelegítő egy eléggé muzeális darab) de évente megnézetjük, karban van tartva.Este vissza gyújtottuk és már szép volt a láng, műkszik azóta rendesen. Érdekes...Most megfigyelés alatt van, remélem, kibír pár napot, mire ki tudjuk hívni a szerelőt. Igen, az őrláng égője el van használódva, szürke lerakodás van rajta és már a szélein cakkos, el van talán deformálva, megégve. A külső borításon is van egy kis korom.
2019. szept. 30. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!