Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Apartmanozás/Airbnb hogy működik?

Apartmanozás/Airbnb hogy működik?

Figyelt kérdés

Van egy lakásunk amit ki szeretnénk adni albinak de szerintem jobban megérné apartmanozni vele.

Az apartmanozáshoz sajnos nem értek.

Tudnátok segíteni hogy mit kell tennem azért hogy működő és gazdaságos legyen?

A lakás teljes berendezése és regisztrálása különböző oldalakon, ezeket tudom, de adózási, jogi vagy bármi más infót tud mondani nekem bárki?


Köszönöm a segítséget előre is!



2019. okt. 4. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is meg kell tudni hogy a társasház engedi-e.

Sok helyen már szavaztak róla, és nem engedik a rövid távú lakáskiadást.

2019. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engedélyezik.
2019. okt. 6. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hol van. Mostanában elég sok láthatóan AirBnB-nek kiadott lakást hirdetnek eladásra vagy tartós bérletre. Ismerőseim is csinálták - abbahagyták. Nem olyan nagy flash hajnali 2-kor az ajtóban várakozni a drága fapados utasra, akinek aztán az 50 eurójáért mindenféle kínjai vannak. Magasak az üzemeltetési költségek is, mindenki után takarítás, tönkretett dolgok pótlása, stb. Adóhivatal különösen érdeklődik a téma iránt, az AirBnb-től megkapják az adatokat.
2019. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miskolc belvárosában egy 36m2-es lakásról lenne szó.
2019. okt. 14. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Kell kiváltanod adószámot hozzá. A vendégekről nyilvántartást kell vezetned, ennek negvannak a formai követelményei. Legyen számlatömböt. Tudtommal az online pénztárgépet a magánszállásokra is kötelezővé akarják tenni jan. 1-től, de ezt csak az egyik szállásadó ismerősünk panaszából hallottam. Amúgy a lakás legyen szép, karbantartott, frissen festett falak, és felújított fürdőszoba és wc. Legyen ágynemű, törölköző, tusfürdő. A konyha legyen jól felszerelt: vízforraló, kávéfőző, hűtő, mikró, tányérok, bögrék, evőeszközök, legalább 1 serpenyő és 1 lábas legyen. Egy rántottát el tudjon készíteni a vendég reggelire. Mi 8-10000 ft/éjért szoktunk Magyarországon magunknak ilyen minőségű szállást találni. 2en vagyunk a férjemmel. Nekünk nyáron a légkondi is alap, de ez már a magánszállások esetében is alapnak számít.
2019. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!