Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakásba költöztem,...

Panellakásba költöztem, nyikorog a parketta. Mennyire hallható ez alattam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most költöztem panellakásba és szinte mindenhol régi parketta van. Nálam sajnos nyikorog elég sok helyen és azon gondolkoztam, hogy mennyire hallható ez alattam? Van olyan vastag a szigetelés, hogy ennyi zaj ne szűrődjön át? Ér valamit, ha veszek pár szőnyeget? Köszi előre is.

2019. okt. 4. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg ha megkérded...
2019. okt. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt csak az alattad lakó tudja megmondani, öt mennyire zavarja.

Könnyen lehet, hogy ha ott laksz és rendesen fütesz, akkor csökken a nyikorgás.

Ha nem, akkor valamilyen szakembert kérdezz meg, mert a rátett szönyeg vagy akármi nem fogja csökkenteni, illletve a szigetelés csak akkaor érne valamit, ha a parketta alatt van.

2019. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általánosságban hallható alattad, szőnyeggel ugyan úgy.

Ezek szegezett parketták. Párnafára vannak szegelve, általában homok, építési törmelék ment alá/közé. Erre szegezték a parkettát. Ez kissé mozog, így idővel a szegezés lazul, és nyikorog, mozog a parketta mindenhol. Igazán ellene tenni nem lehet semmit. fel lehet szedetni, újra rakatni, de elég húzós az ára így. A teljes aljzat csere, javítás oldaná meg, de az is nagy munka, viszont tartós lesz. felszedni mindent, könnyű betonnal leönteni, és megfelelő járófelület kialakítása.

2019. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy laminált parketta hasonlóan hallható.
2019. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!