Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hálószoba mekkora legyen minimum?

Hálószoba mekkora legyen minimum?

Figyelt kérdés
Mostanában ahogy látom, divatossá váltak ezek a fülke méretű hálószobák. Oké egy hálónak nem is kell csarnok méretűnek lenni, de ez a 8-10 nm, elég picike. Szerintem hamar elhasználódik egy pici helyiségben a levegő, az alvás se lesz a legjobb, mindig lehet nyitogatni az ablakot. Én egy 15 nm-t tartanék jónak.
2019. okt. 8. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Elég annyi, hogy a franciaágy körbejárható legyen. + beépített szekrény, vagy igény szerinti bútor beférjen. Nekem a 15m2 soknak tűnik.
2019. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mostanában ahogy látom, divatossá váltak ezek a fülke méretű hálószobák"


Nem divat, hanem anyagi kényszer.

A hálószoba mint látod benne van a szóban, hogy SZOBA

(Ami 12 m2 alatt az csupán félszoba vagy "fülke")

2019. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Egy személynek, vagy kettőnek?

Én előbbiről tudok nyilatkozni: Panel fél szobában elfért egy 140x200-as franciaágy, egy három ajtós, de keskenyebb fajta gardróbszekrény, mellete egy 5 polcos állvány kis méretű tévéhez és egyebekhez. Ezen kívül még volt egy fiókos rattan szerényke az ágytámla mögött, az ablak alatt ( a macsek imádott azon aludni) és egy kicsi, eredetileg telefon asztalnak szánt két lapos polc az ágy mellett. Alváshoz nekem épp elegendő volt, de az ágyat nem lehetett körbe járni, egyik oldala a falnál volt.

Amikor még üres volt a szoba, nem hittem, hogy ennyi minden elfér benne.

2019. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkora legyen amekkorában jól érzed magad.


Nyilván nem ugyanaz a helyzet panelban, garzonban meg saját építésű kertes házban.


Kezdjük ott, hogy már a 8 és 10 nm között is nagy a különbség. Az a 2 nm gyakorlatilag egy nagyobb gardrób szekrény helye. Tény, hogy 15 m2-en már kényelmesen elfér egy szekrénysor, tv állvánnyal, gardróbbal és elfér egy nagyobb ágy komódokkal.


Na meg ugye ki mire használja, van aki ott éli a fél életét, az az elsődleges tartózkodási hely, nem is kifejezetten csak hálószoba, másoknak meg tényleg csak arra kell, hogy ledőljenek.


Levegőszempontjából vannak gépészeti rendszerek, szellőztető rendszerek, nyilván pénzbe kerül, de nem lesz állott a levegő.

2019. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a szülői háló 12,5 m2, a gyerekszobák 11,5 m2-esek lesznek. Bőven elég. Lesz benne egy gardróbszekrény, ágy, éjjeliszekrények. A TV a falon, az ágy körbejárható.

Hővisszanyerős szellőztetőnk lesz.

2019. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!