Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázszerelésen belül konvektorh...

Gázszerelésen belül konvektorhoz ért itt valaki?

Figyelt kérdés

Nem én szeretném megcsinálni:)

Felújítás miatt leszedtük a konvektort.

A gázszerelő visszarakta, de folyton kialszik pár perc után. Azt mondta hogy a falban a cső nem zár rendesen vagyis keveredik a bejövő levegő és a kimenő égéstermék, szerinte ez az oka.

Azt mondta talál megoldást.

Ennek két hete,de csak ígérgetés..

Mi erre a megoldás?

Volt vakolás, ami miatt esetleg pont nem elég hosszú a régi cső.Vagy valaki érti mi kellene ehhez?

Hívjak másik szerelőt?

Bocs nő vagyok...


2019. okt. 15. 10:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy parapetes
2019. okt. 15. 10:13
 2/9 anonim ***** válasza:

"Azt mondta hogy a falban a cső nem zár rendesen vagyis keveredik a bejövő levegő és a kimenő égéstermék, szerinte ez az oka."

Akkor rakja össze rendesen! Szükség szerint cserélni kell az átvezetést! De ezt neki jobban kellene tudnia!

2019. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocs, tényleg nem értek hozzá, de kompletten egy új hosszabb csővel ellátott parapet kellene hozzá?

Vagy valami barkács megoldás?

Igen, igazad van, hogy rakja össze rendesen...

Április eleje óta vártam, hogy jön felszerelni, két hete csak ideért.. Annyi a munkájuk és kevés az embere, tudom hogy nem az én aprópénzem a fontos, ezt is megértem.

Szóval ezért nem olyan egyszerű a helyzet.

2019. okt. 15. 11:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Oknak lehetséges, de én nem tudom elképzelni. A cső hossza adott volt a leszerelés előtt, és most is, így a két cső megfelelően kell, hogy csatlakozzon egymáshoz most is. A külsőn van tömítés, hogy ne a lakásba menjen a füstgáz. De a belsőn ilyen nincsen, csak simán egymásba csúszik.

Amennyiben az őrláng alszik ki gyorsan, ott inkább a thermo elem a hibás, és a fúvóka szennyeződése. Amit gázszerelő tisztítással orvosol. Az őrlángnak minimális a szükséglete, így kicsi és számomra elképzelhetetlen, hogy kialszik,de a kevés oxigén és füstgáz kitudja oltani, az biztos.

Gondolom a szerelést kifizetted, ezért már csak ígérget és nem csinál semmit.

Ebben az esetben keress másik gázszerelőt, mert jobban jársz, de jelezd neki a le és felszerelés tényét, és a szaki válaszát is, mert minden lehetséges.

2019. okt. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A cső valóban adott méret, fent írtam hogy felújítás miatt volt leszerelve. Teljesen új a vakolat belül nem tudom okozhat e ez esetleg annyi eltérést, hogy a cső most rövid.Ez egy vályogház szóval a vakolat nem mindenhol vékony réteg.

Igen ,persze, már kifizettem.

Először égett pár percig, elaludt, leszedték az egészet valamit mókoltak a csővel visszatették és működött.

Percekig..elszámoltunk, összepakoltak, elmentek és mire becsuktam a kaput utánuk, addigra aludt ki. Szóval ment vagy 10 percet.

Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat, keresek valaki mást.

2019. okt. 15. 12:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a 4 es leirta ,az lehet a gond .

Ne keresd az előző szerelőt

2019. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a segítségeteket!
2019. okt. 15. 19:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a cső a ludas, akkor az a cső egy alumínium csővel egyszerűen toldható. Nálunk a külső szigetelés miatt lett a parapet kiemelve a szigetelés síkjáig, és így lett megoldva.
2019. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is!
2019. okt. 16. 16:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!