Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Talajpára ellen szigeteletlen...

Talajpára ellen szigeteletlen helyiségben érdemes-e páraelszívót használni (mert úgyis pótlódik a nedvesség alulról)?

Figyelt kérdés
2019. okt. 16. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Páraelszívót az "üzem" közben keletkező pára miatt szükséges használni. A talajnedvességből keletkező párát elviszi a természetes szellőzés is. Arra kell ügyelni, hogy ez meglegyen (de a természetes légcsere amúgy is szükséges egy ilyen épületnél).
2019. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ott érdemes csak igazán.
2019. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! - Ez egy olyan helyiség (gyakorlatilag a nagyobbik nagyszoba), amit csak ruhatárolásra használok, nem fűtöm...egyedül élek - nem penészes a szoba, viszont a ruhák olyan nyirkosfélék benne. Ezért gondoltam egy páraelszívó beszerzését - és alkalmankénti használatát. Nekem a 2. válasz tetszik jobban, azzal értek egyet
2019. okt. 16. 14:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Oda nem páraelszívó hanem párátlanító (készülék) kell.
2019. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocs' - 4-nek teljesen igaza van - én valójában arra gondoltam, csak nem jól neveztem...(vannak ilyen készülékek, villannyal működnek és kb 40-80 ezer közötti áron kaphatók...
2019. okt. 16. 16:42
 6/13 A kérdező kommentje:

bár, a neten páramentesítő néven is futnak ezek a párátlanítók...l:

[link]

2019. okt. 16. 16:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez az!

A páraelszívó megnevezést általában egy ventilátoros elszívóra használják, ami légcserét végez (akár automata vezérléssel, pl. fürdőben). Itt szükség van légbepótlásra.

2019. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Bejött egy újabb fogalom, a páraelszívó.....:-]:-]

A párátlanítón keresztül megy a levegő, és kicsapódik a készülékben a levegőgől a pára (lehűtött lamellákon) - és egy tartályban összegyűlik, amit ki kell öntögetni közben - közben...

2019. okt. 16. 22:12
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem kell légbepótlás, mert a levegő csak keresztül megy a gépen, a pára marad csak a gépben, lecsapódik.
2019. okt. 17. 08:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy amit te szeretnél az nem (a kérdésedben feltett) páraelszívó, hanem párátlanító/páramentesítő.
2019. okt. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!