Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzációs kombi gázkazánunk...

Kondenzációs kombi gázkazánunk van. Elég sok probléma volt vele eddig is, most a következő történik: Amikor elindul a fűtés, kb.1 - 1,5 óra alatt a nyomás leesik 0-ra. (1,7 barról). Szerelő megnézte, nem tudja az okát. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Párom kipróbálta, hogy lezárta a kazánt, külön a fűtésrendszertől, és a kazánból elment a víz, de a rendszerből nem - ergo a kazán "ereszti" el a vizet valamiért. Vizet nem találni sehol, tehát nem csöpög semmi. A kazántest már egyszer meg volt repedve, azt nemrég cseréltük (2 éve), elvileg van rá 5 év garancia.. csak nem az megint??

2019. okt. 30. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen márka?
2019. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy eltűnik a víz,és nincs nyoma .

Ha minden le van zárva,akkor a viz mehet a nyomás kiegyenlitő ,tágulási lufiba,de csak addig,amig meg nem telik .

2019. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A probléma a szerlelővel van...... !!

Mint ahogy már előttem írták,a tágulási tartályba mehet át némi víz.Vagy ha esetleg a biztonsági szelep be van kötve a lefolyóba, és a szelep elromlott akkor ott is elmehet a víz,

és sajnos arra is megvan az esély, hogy ereszt a kazántest ás mikor melegít a kazán, a forró felületről elpárolog a víz.

2019. okt. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok szerelő...de szinte biztos,hogy a kiegyenlítő tartállyal van a gond,annyira tipikus!Benne van felül~~hátul egy diszkosz alakú tartály a kazánban,az az.

Abban tipustól függően gyárilag 1,5~2,2 BAR nyomásnak kellene lennie.

Szerelőt ha nem is lelőni,de a bizonyítványát adja vissza.

A kazántestnek semmi köze ehhez,max a hőcserélő...nem az volt cserélve?

2019. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

A kiegyenlítő tartály rég tele lenne, ha az a sok víz, amit beleeresztettünk a rendszerbe, mind oda folyt volna.

A kazánnál egy cső megy a lefolyóba, de az állítólag direktbe van kötve (nincs szelep), tehát ott nem tudom, ilyen lassan tűnne e el a víz..

Biztos, hogy a kazántest lett cserélve..

Sajnos, amíg a kazántest garanciás, más szerelő nem nyúlhat bele, mert elveszik a gari, csak a "szakszervizes"..

A kiegyenlítőt a kazánon még nem nézte sztem - majd figyelmébe ajánlom..

2019. okt. 31. 10:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a víz eltűnt, akkor az csak párolgás lehet.

Bár nem értem, hogy leválasztott radiátorokkal hogy működött a cirkó.

2019. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kazánnál egy cső megy a lefolyóba, de az állítólag direktbe van kötve (nincs szelep), tehát ott nem tudom, ilyen lassan tűnne e el a víz.."


Azért én megnézném azt a direktbe kötött csövet..... Az a szerelő egy hülye !

2019. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kondenzációs kazán kondenzvize a hőcserélő alján lévő vízgyűjtőbe majd szifonba majd a csatornába folyik el.

Ha a kazán ereszti a vizet és a fűtési rendszer nem akkor két lehetőség van.

1. Van amikor a biztonsági szelep is be van kötve a lefolyóba ha ez egyszer kinyitott akkor az általában folyik folyamatossan.

Az hogy miért nyit ki, az a tágulási tartály rosszúl beállított előnyomásához vagy a tágulási tartály méretének a problémája lehet.

2.Kilyukadt a hőcserélő.

Ha már többször kilyukadt a hőcserélő az lehet a fűtővíz kémhatása vagy akár elektrokorrózió is lehet.

Az is kehet hogy egyáltalán nem volt kicserélve hiszen egy ilyen csere az szinte gazdasági totálkár.

2021. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt még leírom hogy valaki írta a tágulási tartályba hány bár nyomásnak kell lenni.

Ez minden fűtésnél más és más.

Ez a fűtési rendszer magasságától függ.

Az elöbb nem írtam de van olyan is hogy tönkremegy a tágulási tartály és kinyit a bizt. szelep.

2021. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!