Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen illóolaj vagy légfrissí...

Milyen illóolaj vagy légfrissítő használható baba mellett?

Figyelt kérdés

Van köztünk, aki ért az illóolajokhoz, légfrissítőkhöz? Melyek azok az olajok, amelyeket nyugodtan lehet használni baba mellett is? Ti mit használtok gyerekek mellett?

Vagy esetleg valami természetes légfrissítő receptje nincs valakinek?

Terhesen nem nagyon volt rá szükség, mert nagyrészt a nyári időszakban voltam terhes, de ahogy jön a rossz és csapadékos idő, most már kellene valami megoldás, mert ilyenkor a fürdőszobai padlólefolyóból már mindig tör fel a bűz. Hiába van szőnyeggel letakarva és hiába öntözzük bele a vizet, ideig-óráig jó, de aztán újra büdi van tőle a házban. Elég kellemetlen akkor is a tömény szarszag, ha jön hozzánk valaki, meg amúgy is, magunknak is... Sokféle illóolaj van itthon, amiket terhesség előtt használtam, meg van ilyen viaszos valami is, ami felolvad az elektromos aromalámpában, ezek idáig nagyon beváltak, minden szagot elnyomtak. Használtam régebben Aerwicket is, de az kevésbé volt hatékony... Tegnap narancshéjat raktam a radiátorra, de az se ért semmit. Tanácstalan vagyok, hogy mi az a cucc, amivel nem árthatok a kicsinek, viszont a bűzre megoldást jelent...

Köszi szépen minden tippet! :)



2019. okt. 31. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

"Vagy esetleg valami természetes légfrissítő receptje nincs valakinek?"


De van! Szennyvízhálózatot megjavítani és szellőztetni.

2019. okt. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szellőztetés nonstop van. A komplett fürdőszoba felújítás tavaszra van tervben. Most valami ideiglenes megoldás kell.
2019. okt. 31. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is szönyeggel letakarni nagyon nem jó, mert csak a szönyeg is fertözött lesz töle.

Másodszor a kicsinek a "lefolyószag" árt, pontosabban az ott lévö baktériumtenyészet és ezen semmiféle illatosító nem segít. (Azaz sürgösen szakembert hívni!)

Harmadszor a lefolyóba önts naponta többször ecetes vizet, az fertötlenít és szagtalanít.

Negyedszer egy kisbaba mellett semmiféle légfrissítöt vagy illóolajat nem szabad használni.

Ötödször, nem a szagot, hanem az okot kell megszüntetni, semmiféle illatszer nem tünteni el a szagot, hanem még borzalmasabb büz lenne az eredmény.

2019. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy nem a szag a fö gond, hanem hoyg a lefolyóból folyamatosan trágyalé párolog a lakásba, ami igen komoly fertözéseket okozhat nektek is, de föleg egy kisbabának.

Az illóolajok is kifejezetten ártalmasak egy baba légútjainak, semmilyen szert nem szabad használni mellette.

Viszont hagyon sürgösen kellene egy szerelö, aki megszüntetni az okot, mert ezzel föleg nem az a baj, hogy büdös a lakás, hanem hogy mindenféle kórokozóval fertözött a levegö.

Hívj minél elöbb valakit, aki megcsinálja, mert így a gyerek egészségét is tönkreteszed a spórolással!

2019. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, keresek szakembert.
2019. okt. 31. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek az illatosítók csak elfedik a valós gondot és hosszabb távon allergia alakulhat ki.
2019. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!