Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkonvektorból szén-monoxid?...

Gázkonvektorból szén-monoxid? Lent

Figyelt kérdés

Soha nem laktam még olyan lakásban ahol gáz fűtés volt (talán 6 éves koromig maximum).


Most összeköltöztem a párommmal egy albérletbe ahol egy gázkonvektor van a szobában. Gombbal tudom szikráztatni, és kis ablakon látom a lángot szóval gondolom ez nem számít "nyílt lángúnak" (?).


Kint a konyhában van egy teljesen nyílt lángú gázbojler, és szinte mellette egyből egy szén monoxid érzékelő. Nem szeretnénk nyitott szobaajtónál aludni, mert kint a konyhában az előszobában nagyon hidegek a falak és a szellőzőn keresztül és ömlik be a hideg a lakásba.


Ennek viszont hátránya, hogy a szobában a konvektoron keresztül visszajönne valahogyan a szén-monoxid akkor nem jelezne az érzékelő.


Éjszakára maradjon az őrláng, vagy az is okozhat bajt? Régi fajta konvektor viszont szép egyenletes kék lánggal ég az őrláng (ahogy elvileg kell neki)


22F


2019. dec. 5. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az őrlángnak az a baja hogy nagyon sok gáz elmegy azzal hogy csak ég. Sokat fogtok fizetni.
2019. dec. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Gázkonvektor teljesen zárt. Semmilyen módon nem juthat vissza égéstermék. Nem kell félni.
2019. dec. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben,-amikor már nem használom,-elzárnám az őrlángot!

Egy gázgyújtó párszáz ft.,ha használni akarnám,akkor akár naponta begyújtanám vele azt a bojlert.

A konvektor ha nem kéménybe van kötve,hanem parapetre,azzal nincs gond.

2019. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A parapetes konvektor zárt, a kéményes nem.

A parapetes től nem kell tartanod

2019. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Ne zárd el az őrlángot.A melege nem vész el,és közel sem okoz annyira túlfogyasztást,mint itt írják .

A konvektor hőfok állitóján számok találhatók.Minden számhoz tartozik egy hőfok.Pl.az egyeshez 20. kb 2 fokkal emelkedik a hőmérséklet.Ha ezt elérte,őrlángra kapcsol.Ha lehült a szoba újra begyujt,igy fog a konvektor dolgozni .

Begyújtás után mindegy hányas fokozatra van állitva ,

egyformán fog égni.Ne tévesszen meg,1-3-vagy 6 os,az csak a kivánt hőfok beállitást jelenti .

2019. dec. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5! szövegértés???

Azt írtam,a nyílt égésterű vízmelegítő őrlángját zárnám el!!!

2019. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!