Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Német Ohra 815 "folytonégő"...

Német Ohra 815 "folytonégő" kályhám miért nem működik megfelelően?

Figyelt kérdés
Akárhogy állítgatom a huzatot kb. 2 óránként pakolni kell, de a legnagyobb bajom az, hogyha nem lobog bent a tűz, hanem csak izzik a parázs akkor szinte alig ad meleget. Van még 2 kályhánk ( nappali, garázs ), de azok fölé nem tudok odahajolni, úgy nyomják a meleget teljesen elzárva is. Kéménnyel nincs baj, a nappaliban lévő is ugyanarra van kötve a másik oldalról. Szabályzó működik, samottnak a hátulján semmi baja, száraz akáccal használom. Mi lehet a baj? A 2 első ajtónál és a tetején lévőnél viszont hiányzik a tömítőzsinór. Ez ennyit számítana?

2019. dec. 13. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1) Rengeteget számít a tömítőzsinór, de az is igaz, hogy annak hiányában inkább mindig a legnagyobb lángon égne, mert folyton kapja a huzatot.

2) Nem mindegy, hogy a kályha hány kW-os

3) A német kályhák (az OHRA is) német brikettre vannak tervezve. A fával is elketyeg, de csak addig míg pakolod.

A 2 óránkénti megrakása fával még jónak is mondható.

4) Cseréld ki a garázsban levővel

2019. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Hiába néz ki egyformán, a teljesítményük nem feltétlen azonos. Van rajtuk valahol egy kis fémtábla, vagy a tetejére van nyomva, keress rá!

2019. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megvan a tábla, 7 KW-os. A garázsban lévő egy román super 2, aminek a feléről le van pattogva a zománc, még ránézni is fáj, de legalább jól fűt. Épp holnap akartam menni az OBI-ba, most elég jó áron van német barnaszén brikett, 2200 Ft a 25 kg. Kipróbálom, hogy teszek rá valamivel kevesebb fát, a tetejére meg 2 brikettet. Meg akkor veszek tömítőzsinórt.
2019. dec. 13. 19:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani. Ajtókhoz tettem zsinórt, de a probléma fő forrása a felső vas teljes területén elterülő kb 2mm-es korom, kátrány. Jól leszigetelte, ezért nem nyomta felül a meleget kellőképpen. Vettem szénbrikettet is, tegnap este raktam rá 3 db-ot, 6 óra alvás után annyi parazsat hagyott, hogy csak vékonyfát kellet rá dobnom.
2019. dec. 16. 07:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ügyes vagy!:) Örülök, hogy megoldódott a gond!

2019. dec. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!