Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Büdös a szőnyegünk, pedig már...

Büdös a szőnyegünk, pedig már 2* kimostuk, mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy nagy szőnyegünk, amit eddig nem használtunk, így fent volt a padláson. Mivel a kisbabánk mászni kezdett féltünk, hogy fázna a laminált padlón, így lehoztuk és kitakarítottuk / kézi tisztítás Komfort szőnyeg tisztítóval /. Gyönyörű tiszta lett, de pár nap múlva olyan poshadt szag volt a szobában, hogy újra kimostuk / Well Done sz. t. /, két napra kitettük száradni, ma behoztuk, semmi szagát nem éreztünk. Most benyitottam a babám szobájába, aki két órát aludt és lábszag szerű bűz csapott meg, tehát megint nem sikerült szagtalanítani. Nem szeretnék új szőnyeget venni, nincs valami tippetek, hogy mit lehetne csinálni vele?
2008. nov. 18. 18:50
 1/9 anonim válasza:
100%
Először ott kéne kezdeni, hogy vajon mitől büdös. Ha ez kiderül, úgy talán tudnak ajánlani az adott szágot semlegesítő szert.
2008. nov. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ha fent volt a padláson, az valószínűleg kaphatott vizet, belementek a bogarak, stb., ettől büdös. Igazából ha a tisztítás után is büdös marad, ott már gond van...
2008. nov. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gőzöltesd át profi szőnyegtisztító kisiparossal, mert valószínüleg begombásodott a szőnyeg a tárolás alatt.

Házilag nem tudod megcsinálni, a hőmérséklet miatt.

Az ára (Monoron) 320.- Ft/nm, és neked kell szállítani.

2008. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Olcsó és könnyű megoldás, ha beszórod a szőnyeget szódabikarbónával, ami semlegesíti a kellemetlen szagokat illetve felfrissíti a szőnyeget. Kicsit rajta kell hagyni, aztán kiporzívózni alaposan.
2008. nov. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
De egy ilyen szőnyegre én nem raknám a kisbabámat már ne haragudj. Inkább vidd el egy profi tisztítószalonba, de én kidobnám. Még valami baja lesz a kisbabádnak, annyit meg egy szőnyeg sem ér.
2008. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kitakarítottuk kétszer is, a szőnyeg tiszta, nem tennék le olyan szőnyeget, ami koszos, pláne nem a gyereknek. És a szagot sem lehet érezni, csak ha becsukod a szobaajtót és órákig nem nyitod ki. Természetesen azonnal kivittük, amint megéreztük a szagot. De azért köszönöm az építő jellegű hozzászólást...
2008. nov. 20. 07:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi én nem azt mondtam, hogy koszos a szőnyeg annak ellenére, hogy kitakarítottátok. Hanem azt, hogy ha kipucolod és még mindíg büdös akkor vagy gomba tenyészett meg benne, vagy ki tudja milyen bogarak atkák stb. Az atkákat amúgy is csak gőzzel lehet kiölni. Tehát hiába pucolgatja az ember kézzel, sőt géppel is, ha nem gőzgéppel csinálod, semmi értelme mert ugyan olyan koszos marad.
2008. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy még nem száradt ki rendesen? Én egyszer a femosóvödörből a vizet véletlenül kiborítottam a szőnyegre. Sok napig az udvaron száradt, bevittük, iszonyat dögszaga (a hátulján felázott enyv miatt) volt. Nagyon sok idő, hetek is elteltek, mire elmúlt az a bűz.Ha az írt "poshadt szag" inkább dögtelep szagra hasonlít, akkor nedves lehet még.
2008. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
gőzölés...
2010. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!