Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez a mostanában divatba jött...

Ez a mostanában divatba jött Konmari módszer tényleg ennyire nagy szám?

Figyelt kérdés
Olvasgattam róla, de én komolyan nem értem mi a jó ebben. Ha jól értem nagy vonalakban akkor élére hajtogatott ruhák, a polc üres, semmi lelkünknek kedves tárgy, csak, ami tényleg kell oda. A táska cserénél kipakolni mindent és pihentetni mindent, majd reggel átpakolni. Ruhák színek szerint... Tényleg ilyen jó móka? Ki a fsznak van ezekre ideje? Nálam is rend van, de ez módszer számomra annyira felesleges baromságnak tűnik. Az áráról nem is beszélve. Komolyan itt tart a világ, hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozunk?

2019. dec. 21. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Én azt látom, hogy amíg a háborúban született generáció korában mindent elraktak, hogy még jól jöhet (és ebből is van véglet), ma nem tudnak hová megszabadulni az emberek azoktól a tárgyaktól, amik miatt nem férnek el a saját laskásukban. Ehhez persze gyártanak mindenféle elméletet, hogy "ne tárgyakhoz kötődjünk", meg a legviccesebb, amikor a környezet védelme miatt dobálnak ki mindent, ahelyett, hogy inkább nem vennének újat :) Szóval igen, itt tart a világ, hogy sokaknak túl jó dolgában ez valami rendszert visz a nagy halmozásba.
2019. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom, hogy ki az a kanos mari,

de ilyen baromságokkal csak az foglalkozik, aki másokat majmol mert nincsen saját élete.

2019. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Vannak benne jó ötletek. Ha nyaktól fölfelé nem holtsúly az ember, akkor kiválogatja, ami neki ésszerű, és benyomja rutinba.
2019. dec. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudtam mi ez, ezért utánaolvastam. Igazából az ötlet nem is hülyeség, sokszor halmozzuk fel dolgokat amitől nem férünk el.

A módszer lényege az, hogy nem szobáról szobára haladunk a szortírozással, hanem kategóriák szerint. A sorrend is fontos: először a ruhák, majd a könyvek következnek, utána a papírok és a komono (konyhai apróságok, hobbikellékek, és lakásdekoráció, tisztítószerek, parfümök). Legutoljára pedig az érzelmileg fontos holmik. Azért ez utoljára, mert a folyamat végére megtanultunk megválni olyan dolgoktól ami valóban nem is kell. De nem kell feltétlenül kidobni, csak találjunk neki helyet ahelyett hogy porosodna valahol valami mélyén.

Konkrétan a ruhahajtogatás se rossz ötlet, mert ha nem vízszintesen rakod a ruhát hanem függőlegesen egy fiókba akkor nem kell keresgélni, és nem kell feltúrni ruhákat.

Ehhez már csak egy dolog kell, sok fiókos szerény, ami nekem nincs. 🙂 Van egy komódom, ezenkívül akasztós szerlkrény polcokkal.

Fontos hogy azt tartsd meg ami örömet okoz, hát ezzel is lenne problémám, mert sokszor kiderül hogy mégse szeretek annyira egy ruhát, de nem vagyok olyan gazdag hogy mindíg újat vegyek.

Összességében viszont nem rossz elgondolás.

2019. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4.vagyok. Nem vagyunk gazdagok, de örökölt házban lakunk, ezért mi vagyunk a második generáció aki "gyűjtöget". Ez nem azt jelenti hogy kupi van, csak már nehezen találok a helyet az új dolgoknak. De az is elég ha van a családban egy ember aki nehezen válik meg a dolgoktól. Ezért gondolom hogy alapvetően nem rossz az ötlet.
2019. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
A magyar lakások szörnyen zsúfoltak. Persze, hogy nem vevők az ilyesmire.
2020. máj. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled semmi baj, ha neked nem jött be a konmari. Az emberek különfélék, különböző módon viszonyulnak a tárgyaikhoz, másképp gondolkodnak, a lakásaik is különbözőek, épp ezért nem válhat be mindenkinek pontosan ugyanaz a rendszerezési technika. Ahogy pl. egy film sem tetszhet minden egyes embernek, aki csak megnézi. De azért néhány dolgot megjegyeznék.


"a polc üres, semmi lelkünknek kedves tárgy"

Valamit félreérthettél, mert a válogatás lényege pont hogy az, hogy csak olyan tárgyaid legyenek, amik örömet okoznak neked.


"A táska cserénél kipakolni mindent és pihentetni mindent, majd reggel átpakolni. Ruhák színek szerint..."

Nem kötelező az egész módszer minden egyes részét használni, ha valamelyik része neked nem fekszik, akkor azt kihagyod. Én pl. a ruháimat konmarisan tárolom, mert fiókos szekrényem van, és abban úgy nagyon kényelmes és átlátható, a táskás dolgot viszont nem szoktam megcsinálni, mivel csak egyetlen táskám van, és fölöslegesnek érzem naponta kipakolni és vissza. Ha több táskám lenne és felváltva hordanám őket, akkor lehet, hogy megcsinálnám, mert egyébként is át kéne pakolni egyikből a másikba.


"Ki a fsznak van ezekre ideje?"

Csak egyszer kell rászánni egy nagyobb időszakot és átszervezni az otthonodat, és onnantól kezdve semmi extra időt nem igényel. A ruhákat egyébként is összehajtanád, csak épp más módszerrel, egyébként is eltennéd őket a helyükre, csak épp máshová. Igazából az még könnyebbé is teszi a takarítást és a rend megtartását, ha kevesebb fölösleges kacatod van.


"Az áráról nem is beszélve."

Itt igazából nem értem, mire gondolsz. Konmarizni teljesen ingyen van. Egyedül a könyv kerül pénzbe, de annak is 3000 Ft alatti az ára, és ha nem akarod megvenni, akkor ki tudod venni könyvtárból vagy kölcsön tudod kérni.

2020. okt. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!